Co jest takiego w sałatce, której nie można się oprzeć? Jeśli taki jest w menu restauracji, prawie zawsze go zamawiam – albo za to, że mogę zgarnąć perfekcyjnie pogryzione kawałki z każdym przedstawionym składnikiem lub, że są tak przyjemnie zorganizowane. Jeśli chodzi o to, co jest dobre, mam kilka pomysłów.

To nie jest jedna z tych sałatek, na które można po prostu ułożyć kilka zielonych, warzyw i ulubionych dodatków na talerzu i zanurkować. Porąbane sałatki zabierają pracę – musisz pokroić kostki i posiekać wszystkie składniki w stosunkowo jednolitym kształcie – ale wypłata jest tego warta, w formie obfitej i satysfakcjonującej sałatki.

Chociaż te, jak wszystkie sałatki, można łatwo dostosować, jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, aby naprawdę wyróżnić się z posiekanej sałatki.

Przepis: Chopped Brown Rice Salad with Grapes and Pecans

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

5 wskazówek, dzięki którym posiekana sałatka będzie jeszcze lepsza

1. Użyj mezzaluny lub helikoptera.

Jeśli posiekane sałatki są zwykłym zszywaczem, jedno z tych narzędzi jest dla Ciebie! Mezzaluna to zakrzywione ostrze, które można przetaczać w poprzek stosu składników, aby bardzo szybko posiekać. Wypróbuj także narzędzie do siekania, które popycha warzywo przez siatkę, aby uzyskać małe kawałki. Oczywiście dobry nóż i trochę czasu będą dobrze, ale jeśli chcesz prędkości i jednolitości, każde z tych narzędzi pomoże.

2. Pomiń sałatę.

Jeśli nie jesteś naprawdę do sałaty, jest to idealna sałatka, aby go pominąć; nie przegap tego. Właściwie to uwielbiam posiekane sałatki, które je omijają, a zamiast tego ładuję warzywa pokrojone w kostkę, kurczaka i może trochę orzechów..

3. Użyj fasoli.

Są już wielkości kęsa i dają pokrojoną sałatkę trochę kremową, aby skontrastować chrupiącą teksturę.

4. Nie dodawaj zbyt wielu wodnistych składników.

Rozumiem przez to pomidory, miękkie owoce lub cokolwiek innego, co może być trudne do rozdrobnienia, bez wchłaniania wszystkiego. Trzymaj się pomidorków koktajlowych, poćwiartowanych lub, jeśli masz duży, piękny befsztyk, zamiast podawać posiekaną sałatkę na plasterkach, zamiast tracić połowę mięsa, próbując posiekać na małe kawałki.

5. Zawsze rzucaj je za pomocą opatrunku.

Chcesz, aby opatrunek idealnie okrywał każdy mały kwadrat i samorodek, aby po zebraniu widelca uzyskać wszystkie smaki razem. Mycie sosu na górze nie wydaje się wykonywać tej samej pracy.

Jakie są twoje najlepsze rady dotyczące robienia sałatki?

Ten post został zaktualizowany – pierwotnie opublikowano w czerwcu 2009.