Ciągle słyszymy o tej technice palenia herbaty do zaparzania smaku i jesteśmy zdeterminowani, aby spróbować samemu. To nawet jeden z przepisów na przyborniki Skye Gyngell! Wiemy, że odbywa się to w domu przy użyciu szczelnie zamkniętej pieczeni i garści liści herbaty, ale niewiele więcej. Czy kiedykolwiek tego próbowałeś?

Liście herbaty wydzielają aromatyczny dym po spaleniu. Jeśli uwięziony w naczyniu do gotowania, ten dym może smakować pokarmy takie jak ryby, kurczaki i kaczki z delikatnymi, podobnymi do herbaty smakami. Taki jest pomysł palenia herbaty, i o ile go rozumiemy, to nie tyle technika gotowania, co technika aromatyzacji.

Podstawowy proces brzmi prosto. Łączysz liściastą herbatę (zazwyczaj czarną herbatę) z odrobiną cukru i zestawem innych przypraw, takich jak cynamon lub pieprz, i wrzucasz je na dno woka lub patelni. Ustawiamy stojak z drutu wewnątrz patelni, więc jedzenie jest zawieszone nad herbatą, dodajemy mięso i zakładamy pokrywkę. Kilka minut na średnim ogniu na szczycie kuchenki, a twoje jedzenie zostanie nasycone smakiem dymnej herbaty.

Naszym największym pytaniem i obawą jest to, jak wiele rzeczywistego dymu tworzy ten proces. Większość przepisów określa, że ​​wentylator wyciągowy działa, ale nie okazuje nadmiernego zaniepokojenia napełnianiem domu dymem lub uruchomieniem czujników dymu. Być może poczekamy na lato, kiedy będziemy mogli otworzyć wszystkie okna przed gotowaniem!

Mimo to technika ta jest dla nas naprawdę intrygująca. Podoba nam się pomysł wykorzystania różnych herbat do smaku potraw na różne sposoby. Naprawdę lubimy to, że możemy to robić w domu bez grilla węglowego!

Sprawdź te przepisy!
• Palenie herbaty: Video Tutorial from Fine Cooking
• Zupa z makaronem kokosowym z krewetkami wędzonymi w waflu od gotowania
• Kaczka z wędzonej herbaty z Epicurious
• Herbata pieczona wędzona z kurczaka od Food & Wine
• Pstrąg z zielonej herbaty ze szpinakiem z The Washington Post

Jakie były twoje doświadczenia z paleniem herbaty?

Związane z: Smaki dopalające: 8 sposobów na dodanie Smokowego Smaku do Potraw

(Zdj .: Screenshot z herbacianego wideo-palenia z Fine Cooking)