(Image credit: Cafe Delites)

Kitchn’s Pyszne linki w kolumnach podkreślamy przepisy, którymi cieszymy się z blogerów, których kochamy. Śledź każdy dzień tygodnia, gdy zamieszczamy nasze ulubione.

Kapary są wyjątkowo polaryzujące. Jeśli je lubisz, ty miłość im, a jeśli nie, to ty nienawidzić im. Wiem o tym, ponieważ chociaż mogę zjeść łyżkę kaparów prosto ze słoika, po raz pierwszy mój szwagier spróbował słynnej sałatki z kapary-quinoi mojej siostry, wybrał każdy z nich, jeden po drugim, i wysłał ją zdjęcie stosu pytającego: “Co to jest?” Na szczęście ten snafu z kaparami ich nie złamał i nadal są bardzo szczęśliwi. (Może to częściowo dlatego, że mój szwagier jest odpowiedzialny za robienie kolacji?)

Jeśli tak się składa, że ​​jesteś na obiedzie i wybierasz ten przepis na kurczaka z Piccata z Cafe Delites, bądź pewien, że kapary są opcjonalne – chociaż myślę, że powinieneś je uwzględnić, ponieważ dodają mało niespodziewanych wyskoków w sosie cytrynowym że nie wiedziałeś, że potrzebujesz.

W tym celu przyprawić piersi kurczaka solą i pieprzem i pogłębić w mieszance mąki z parmezanem. Lekko podsmaż je na dużej patelni, aż będą złote i ugotowane. Zrobisz sos na tej samej patelni topiąc masło i dodając czosnek i wino, które pozwolą ci skrobać pyszne brązowe kawałki kurczaka. Wzmacniaj sos z kurczakiem, sokiem z cytryny i kaparami i gotuj, aż zmniejszy się. Następnie dodaj z powrotem ugotowaną pierś z kurczaka, aby podgrzać i wchłonąć trochę sosu.

Ten przepis zapewnia, że ​​będzie wystarczająco dużo sosu do zanurzenia dużej porcji włoskiego chleba w – co planuję zrobić, pronto.

→ Zdobądź przepis: Kurczak Piccata od Cafe Delites

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Więcej smacznych przepisów na kurczaka z Kitchn

  • Udka z kurczaka w petardy
  • Łatwy kurczak z grilla Jalapeño
  • Slow Cooker Creamy French Mustard Chicken