(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Nie zrozumcie mnie źle – jestem wielkim fanem burritos na śniadanie, ale jeszcze bardziej lubię trudniejsze do znalezienia quesadilla śniadaniowe. Ma idealny stosunek do chrupiącej, rumianej tortilli, meltygo sera i jajek. Oto jeden, który można wcześniej przygotować w zamrażarce, więc każdy dzień powszedni rano może rozpocząć się od quesadilli.

Podczas gdy quesadillas to świetna żywność trzymana w dłoni, musisz uważać na ociekający ser i unikając wypełnienia, gdy są pocięte na kliny. Bezwstydnie wziąłem pomysł z Taco Bell, Crunch Wrap, i wykorzystałem ich wspaniałą technikę składania tortilli nad nadzieniem, aby żadne z nadzień nie zostało odsłonięte. (Możesz nawet obejrzeć film instruktażowy tutaj!) To wymaga trochę praktyki, ale gdy je dostaniesz na patelni, ładnie się trzymają razem, gdy ser się rozpuści.

Jeśli chodzi o to, co włożyć do quesadillas na śniadanie, to sery, a podczas gdy można używać jajecznicy, lubię używać resztek frittaty, która jest już załadowana mięsem i warzywami. Te urocze małe przenośne quesadillas można również zamrozić i po prostu włożyć do piekarnika tostowego lub kuchenki mikrofalowej na śniadanie bez przygotowania.

Wiem, co robisz w ten weekend!


Przenośne śniadanie Quesadillas

Służy 4

  • 4

    (10-calowe) tortille z mąki

  • 1 Puchar

    posiekane frittata lub jajecznica

  • Meksykański gorący sos (opcjonalnie)

  • 1 Puchar

    rozdrobniony ser, taki jak cheddar lub Monterey Jack

Umieść dużą patelnię lub patelnię na średnim ogniu. Tymczasem zbierz quesadillas.

Ułóż tortille na bezpiecznej płycie mikrofalowej i przykryj wilgotnym ręcznikiem papierowym. Mikrofale do miękkości i giętkości, około 30 sekund.

Umieść tortille na powierzchni roboczej. Podziel jajka na tortille, rozprowadzając je na równej warstwie, ale pozostawiając granicę 1 1/2 cala. Posypać ostrym sosem, jeśli jest używany. Podziel ser na jajka.

Aby złożyć quesadillas, złóż górę tortilli w dół nad nadzieniem do środka. Trzymając ten kawałek w dół i pracując zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dalej składaj resztę tortilli w kierunku środka, aż nadzienie zostanie całkowicie zakryte (będziesz mieć około 5 zagięć). Ostrożnie odwróć quesadillę i powtórz z pozostałymi tortillami.

Połóż quesadillas, złożoną w dół, na rozgrzanej patelni lub patelni, tak wiele, jak zmieści się w jednej warstwie. Gotuj, aż się zrumieni i ser się rozpuści, po 4-5 minutach z każdej strony. Powtarzaj w razie potrzeby, aż wszystkie quesadillas zostaną ugotowane. Jeśli nie serwujesz od razu, pozwól całkowicie ostygnąć i szczelnie owinąć każdy quesadillę w folię. Przechowywać w lodówce lub zamrażać w zamykanej plastikowej torbie.

Instrukcja podgrzewania: Rozgrzać nieosłonięte w zwykłym piekarniku lub tosterze o temperaturze 325 ° F do czasu ogrzania, około 20 minut w lodówce lub około 30 minut w przypadku zamrożenia. Możesz również mikrofali na ręczniku papierowym na wysokim przez 1 do 2 minut.