(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Nigdy nie doświadczyłem tak natychmiastowego sukcesu z miską rybną w moim domu, niż z tą tilapą z tortillą i sosem Sriracha. Sekundy zostały zażądane. Poproszono go również w tym samym tygodniu.

Jest to dobry przykład tego, że kiedy dopasowujesz jedzenie, które dzieci lubią (chipsy tortilla) z jedzeniem, które potrzebuje odrobiny wsparcia (ryby), czasami dzieją się genialne rzeczy.

Narodziny tego dania były tylko workiem chipsów tortilla, które zostały trochę pobite (i miały więcej zepsutych bitów niż całe chipsy). Postanowiłem iść dalej i rozdrabniać je w maszynce, a potem zdecydowałem się użyć ich do pokrycia tilapią. A potem podałem to z Sriracha Mayo, a przypadek “danie z ryb, które wszyscy kochają” został zamknięty.

Byłoby to również fantastyczne z salsą z owoców tropikalnych, brzoskwinią i salsą z palonej papryki, salsą z imbiru cytrusowo-mango lub sosem chrzanowym.

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Podawaj ten posiłek z:

 • Sałatka z cukinią wstążką lub pomidory z pesto bazyliowym
 • Prosty głupek malinowy

Notatki testera

Muszę przyznać, że miałem wątpliwości co do tego przepisu. Trochę boję się smarowania i smażenia ryb, a przepis wydawał mi się zbyt prosty: tylko chipsy tortilla, pieprz i jajka? Naprawdę?

Cóż, myliłem się i powinnam był wiedzieć, że nie mam wątpliwości, że Katie dobrze smakuje w przepisach. To był dosłownie 10-minutowy przepis, po zakończeniu mayo. Zmiażdżyłem żetony, zanurzyłem rybę, a następnie usmażono. Tak łatwe i niewiarygodnie smaczne! Kukurydza zbożowa dodawała słonego, tostowego wymiaru rybom, które w przeciwnym razie byłyby obojętne.

Chciałbym dodać, że czas gotowania może być znacznie krótszy, jeśli twoje filety rybne, takie jak moje, są dość małe. Musiałem gotować tylko przez około 3 minuty z każdej strony.

To był taki łatwy i smaczny obiad – pomógł mi pokonać moje obawy o smażenie ryb. – Wiara


Tortilla-crusted Tilapia z sosem Sriracha

Służy 4

 • Dla ryb:
 • 10 do 13 uncje

  (1 worek) chipsy tortilla

 • 4

  filety z tilapii (8 uncji każdego)

 • 4 łyżka stołowa

  olej roślinny, oliwkowy lub rzepakowy

 • 4

  duże jajka

 • Świeżo zmielony pieprz do smaku

 • W przypadku Sriracha mayo:
 • 1/2 Puchar

  majonez

 • 1/4 Puchar

  kwaśna śmietana lub zwykły jogurt grecki

 • 2

  scallions, białe i zielone części, drobno rozdrobnione

 • 2 łyżeczki do herbaty

  Sos sriracha, lub mniej lub bardziej do smaku

 • 1/2 łyżeczka

  kochanie

 • 1 łyżeczka

  świeży sok z cytryny lub limonki

 • Koszerna lub gruboziarnista sól i świeżo zmielony pieprz do smaku

Aby zrobić mayo:

W małej misce wymieszaj wszystkie składniki razem. Można to zrobić do czterech dni wcześniej i przechowywać w lodówce.

Aby zrobić rybę:

Umieść żetony w procesorze żywności i impulsie, aż zostaną drobno zmielone, ale nie zmielone na proszek; nadal chcesz trochę tekstury. Możesz również umieścić je w dużej, wytrzymałej torbie z zamkiem błyskawicznym i użyć wałka, butelki wina lub innego ciężkiego przedmiotu, aby delikatnie odepchnąć torbę, dopóki tortille nie zostaną zmiażdżone.

Wytnij każdy zaokrąglenie pionowo w dół (zobaczysz linię podziału). Podgrzać połowę oleju na dużej patelni na średnim ogniu. W szerokiej płytkiej misce ubij jajka pieprzem. W innej szerokiej, płytkiej misce umieść okruchy tortilli.

Pogłębij każdy filet – zaczynając od większych, grubszych połówek – w mieszance jaj, upewniając się, że każdy kawałek jest całkowicie pokryty. Następnie należy pogłębić okruchy tortilli, upewniając się, że każdy kawałek jest dobrze pokryty.

Gdy olej jest gorący, dodaj cztery grubsze filety i gotuj, aż na zewnątrz będzie złocisto-brązowy, a ryba gotuje się przez cały czas, dostosowując ciepło w razie potrzeby, 4 do 5 minut z każdej strony. Przenieś je na papierową płytkę wyłożoną ręcznikiem, aby odcedzić.

Rozgrzej pozostały olej i ugotuj mniejsze filety, które prawdopodobnie ugotują się nieco szybciej niż grubsze filety. Opróżnij także te na ręcznikach papierowych.

Podawaj na gorąco z majonezem Sriracha.

(Źródło zdjęcia: Todd Coleman)

Znajdź książkę Katie:

→ Kolacja rozwiązana !: 100 pomysłowych przepisów, które sprawią, że cała rodzina będzie szczęśliwa, włącznie z Tobą! autor: Katie Workman