Każda dama z Południa ma w swoim arsenale przepis, który z pewnością sprawi jej przyjemność. To nic nadzwyczajnego, łatwe do złożenia, ale zawsze zachwyca tłum. Ta sałatka z kurczakiem i dzikim ryżem to moje danie. Wcześniej to była moja matka, przekazywana jej przez jej najlepszą przyjaciółkę.

Zacząłem robić tą prostą sałatkę w college’u, gdzie zachwyciłem się kilkoma przyjaciółmi z moimi kulinarnymi umiejętnościami (to niesamowite, jak można dostać złowrogich głodnych studentów). Przepis poszedł za mną do Los Angeles, gdzie podałem go potencjalnemu kawalerowi. Trzy lata później wciąż domaga się tego przepisu bardziej niż jakikolwiek inny. To powinno ci powiedzieć, jak to dobrze!

Ten jeden danie to naprawdę mała czarna sukienka z sałatkami. Może być spożywany na ciepło lub na zimno, chociaż wolę gorący. Jeśli jest na kolację, połącz ją z sałatką boczną i wyraźnym białym winem. Na miły panie lunch, ułóż go na sałacie lub w rogaliku. Po prostu nie można zrobić nic prostszego.

I tak, nie przegapiłem tego, że jest tu Tydzień Wegański w The Kitchn. Przyznaję, że moje poszukiwania w kuchni wegańskiej wciąż są na początkowym etapie, ale wiem, że ten przepis dobrze pasuje do diety wegańskiej!

Aby ten przepis był wegański:
• Zamień 3 szklanki pokrojonego w kostkę marynowanego i upieczonego tofu dla kurczaka (patrz instrukcje tutaj, aby zobaczyć pyszne pieczone tofu) i 1/2 szklanki Vegenoise lub majonezu na ostro (patrz dwa przepisy tutaj) na zwykły majonez.

Nie przygotowałem wegańskiej wersji tego dania, ale chciałbym o tym usłyszeć, jeśli to zrobisz. Cokolwiek jeszcze zmieniłbyś lub przystosowałeś?

Czy masz przepis, który nigdy nie zawodzi? Jeśli tak, podziel się nim ze mną.

Kurczak (lub Tofu!) I sałatka z ryżu dzikiego

Służy od 6 do 8

 • 1

  (6 uncji) pudełko dziki ryż (wolę oryginalną recepturę Uncle Ben’s)

 • 3 kubki

  gotowane i rozdrobnione mięso z kurczaka (ptak z rożna działa idealnie)

 • 1 Puchar

  zielone winogrona, podzielone na ćwiartki lub ósemki w zależności od wielkości

 • 1/2 Puchar

  migdały w plasterkach, tosty

 • 1/2 Puchar

  lekki majonez (lub bardziej lub mniej do smaku)

 • Koszerna sól i pieprz do smaku

Ugotuj dziki ryż zgodnie z instrukcją pakowania, wybierając po stronie al dente (nie powinna to być papkowata sałatka).

Zmieszaj ugotowany ryż, posiekany kurczak, winogrona, migdały i majonez razem w dużej misce. Doprawić hojnie solą i pieprzem, dostosowując składniki do smaku. (Jeśli używasz świeżego rożka i gotowanego ryżu, naczynie będzie gotowe do podania ciepłego lub schłodzonego w razie potrzeby).

Uwagi do przepisów

Dostosowanie wegańskie: Zamień 3 szklanki pokrojonego w kostkę marynowanego i upieczonego tofu dla kurczaka (patrz instrukcje tutaj, aby zobaczyć pyszne pieczone tofu) i 1/2 szklanki majonezu Vegenoise lub eggles (patrz tutaj dwa przepisy) na zwykły majonez.