(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Nie kłamię, kiedy mówię, że byłem naprawdę smutny, kiedy wylałem ostatnią nerkowatą gromadkę z wysokiego słoika, w którym je przechowywał. Te orzechy mają sposób na działanie ich słodyczy w twoim sercu, więc to naprawdę parodia, kiedy skończone. Możesz przedłużyć to o dwie partie. Chrupiące klastry są wyjątkowo pachnące ze względu na zdrową dawkę wanilii, a dzięki cynamonowi są lekko pikantne. Zjedz je za każdym razem, gdy uderzy cię ochota na przekąskę, przy biurku lub podczas przygody. Następnie posyp resztę porannym jogurtem lub nawet wykończyć garść lodów z garścią.

Najsłodsza przekąska do jedzenia od rana do nocy

To, co uwielbiam w tych klastrach nerkowca, to to, że można je adaptować. Są przede wszystkim smaczną przekąską. Można je wrzucić do torby, aby wziąć na siebie wszystko, od podróży samochodowych lub długich lotów, po wędrówkę lub dzień na plaży. Jeśli żadna z tych zabawnych przygód nie znajduje się w kartach, smakują również bardzo dobrze zjedzone przed komputerem lub gdy leżysz na kanapie.

Jednak poza terenem przekąsek zapomnisz o granoli, gdy zastąpisz ją dużą garstką klastrów. Lub nagradzaj się pod koniec nocy miską twoich ulubionych lodów (proponuję wanilię, czekoladę, kawę lub truskawki), które są zwieńczone zdrowym posypaniem klastra. Spożywane w ten sposób, na pewno skończysz partię w bardzo krótkim czasie.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Słodki klaster waniliowy z orzechami nerkowca: Obejrzyj wideo

Klastry z orzechami wanilii

Sprawia około 3 filiżanek

 • 1/4 Puchar

  zapakowany lekki brązowy cukier

 • 1/4 Puchar

  cukier granulowany

 • 1 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 1/2 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 1

  białko z dużego jaja

 • 2 łyżeczki do herbaty

  ekstrakt waniliowy

 • 1 funt

  całe surowe orzechy nerkowca (około 3 kubków)

Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 300 ° F. Wyłóż oprawioną blachę do pieczenia papierem pergaminowym; odłożyć na bok.

Umieść brązowy cukier, granulowany cukier, sól i cynamon w małej misce i wymieszaj, aby połączyć, upewniając się, że nie ma grudek.

Ubij jajko białe i wanilię w dużej misce, aż będzie bardzo pienista, około 2 minut. Dodaj orzechy nerkowca i równomiernie podrzuć. Posyp cukrem mieszaninę na orzechy i wrzucić do równomiernego pokrycia.

Rozprowadź orzechy w jednej warstwie na przygotowanym arkuszu do pieczenia. Piec, mieszając raz lub dwa razy, aż orzechy będą złotobrązowe, łącznie około 30 minut.

Umieść blachę do pieczenia na ruszcie i pozwól, aby nakrętki ostygły całkowicie. Użyj rąk, aby podzielić orzechy na małe grona.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Nakrętki można przechowywać w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej przez 1 do 2 tygodni lub w lodówce do 1 miesiąca.