(Źródło zdjęcia: Michaela Cisney)

Kto wie, dlaczego tak długo zajęło mi zrozumienie, że mogę samodzielnie zrobić sok V8. Oryginalny przepis wymaga ośmiu warzyw: pomidorów, marchwi, szpinaku, sałaty, rzeżuchy, pietruszki, selera i buraków. Tak proszę. Ta domowa wersja jest pyszna, zdrowa i zaskakująco uniwersalna.

(Źródło zdjęcia: Michaela Cisney)

Tajemnice soku domowej roboty V8

Kluczem do gładkiego, bogatego smaku soku V8 jest gotowanie na parze lub gotowanie warzyw przed miksowaniem. Próbowałem tego surowego soku i zrobiłem z niego podejrzany koktajl warzywny.

Drugą tajemnicą jest sos Worcestershire. Bez tego przepis był albo zbyt mdły, albo zbyt słony (mówię o łyżkach soli), ale Worcestershire dodaje perfekcyjnego złożoności.

Prostszy V8

W końcu osiągnąłem ten sam smak V8 z zaledwie pięcioma warzywami, a ponieważ nie mam ogrodu na moim podwórku, mniejsza ilość warzyw oznacza, że ​​jestem o wiele bardziej prawdopodobna. Więc, technicznie, to jest sok V5, ale twoje kubki smakowe nie będą wiedzieć.


Domowy sok V8

Sprawia, że ​​około 10 uncji

 • 4 kubki

  pomidor, pokrojony w kostkę

 • 1/2 Puchar

  marchew pokrojona w kostkę

 • Mały kawałek buraków (głównie w kolorze)

 • 1 łyżka

  sos Worcestershire

 • 1/2 łyżeczka

  sól morska

 • 1/4 łyżeczka

  popękana papryka

 • 1 Puchar

  woda, podzielona

 • 1/4 Puchar

  szpinak

 • 1 łyżka

  Pietruszka

Połącz pomidory, marchew, buraki, sos Worcestershire, sól, pieprz i 1/2 szklanki wody w rondlu. Doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć ciepło. Gotuj na wolnym ogniu, przykryj przez 20 minut.

Dodaj szpinak i pietruszkę i gotuj na wolnym ogniu przez kolejne pięć minut, utrzymując patelnię. Zdejmij z ognia i ostudź przez dziesięć minut.

Wlać do blendera, dodać pozostałą 1/2 szklanki wody i czyścić do uzyskania gładkości – około dwóch minut. Przecedzić przez sito o drobnych oczkach i podawać schłodzone.

Uwagi do przepisów

Ten przepis jest naprawdę wszechstronny – baw się nim! Spróbuj dodać inne warzywa, szczególnie zielenie lub zioła. Moimi dwoma ulubionymi dodatkami (oddzielnie) były cayenne i mięta. Kajenna dodaje idealnego kopa, a mięta dodaje świeżego, lekkiego spinu na tradycyjnym V8.

Przechowywanie: Przepis utrzymuje się przez około tydzień, w lodówce. Oddzieli się, więc dobrze wstrząśnij przed podaniem!