(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Pamiętam, że po raz pierwszy wziąłem swój automat do lodów. Byłem podekscytowany perspektywą, że wreszcie zrobię mój ulubiony deser od podstaw. Byłem tak dokładnie rozgrzany, ubrałem i zamieszałem podstawę. Schładziłem go, tak jak wymagał przepisu, a następnie trafiłem na blokadę, która całkowicie wykoleiła moje sny o lodach (przynajmniej na ten dzień).

Był jeden prosty krok, który całkowicie przeoczyłem: zapomniałem przed czasem umieścić miskę lodów w zamrażarce.

Zablokuj miskę do lodów

Jeśli pracujesz z lodziarnią, która używa miski zamrażarki do ubijania bazy w bujny, kremowy deser, to musi być ukryta w zamrażarce z wyprzedzeniem. A kilka godzin w zamrażarce nie zamierza go uciąć (zaufaj mi – próbowałem). Gdy miska nie jest całkowicie zamarznięta, będzie szybko rozmrażać podczas miażdżenia, a baza nie zamrozi się całkowicie.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, miska do lodów powinna być chłodzona w zamrażarce przez co najmniej 12 godzin, najlepiej 24 godziny. Im więcej masz czasu na ten krok, tym lepiej. Jeśli masz miejsce, możesz nawet przechowywać je w zamrażarce, więc zawsze jest gotowe do ubijania.

Czytaj więcej: 5 błędów, których należy unikać przy robieniu lodów

Wyjątek od reguły

Oczywiście, jeśli twoja maszyna do lodów chłodzi bazę przy użyciu kompresora lub jeśli robisz wersję bez odrzutów, nie masz przed sobą planowania. Kiedy hankery na domowe lody trafiają, to tylko krótka kwestia przed kopaniem łyżki.

Nasze ulubione przepisy na lody

  • Jak zrobić klasyczny lody w domu
  • Lody z masłem orzechowym z kawałkami bananowca
  • Meksykańska lody czekoladowe i migdałowe
  • Lody śmietankowo-migdałowe z kawałkami czekolady
  • Wegańskie kokosowe migdałowe czekoladowe lody