Boczek z grilla jest najlepszym boczkiem. Również dzisiaj odkryłem, że odkąd oba moje konta IG zostały zhackowane rok temu, wielki stos doskonale miłych ludzi został zablokowany (niektórzy tutaj, niektórzy @smittenkitchen). Jeśli kiedykolwiek sądziłeś, że Cię zablokowałem, nie zrobiłem tego. Myślę, że oczyściłem je wszystkie teraz. Witamy spowrotem?

Post udostępniony przez deb perelman (@debperelman) na

Zakładając, że jesteś osobą, która kocha bekon – nie jest to strasznie trudny szczyt do skalowania, biorąc pod uwagę, że jest chrupiący, słony i zły dla ciebie, lub w zasadzie trzy jedyne dobre powody, by coś zjeść – zamierzam wyjść na kończyn i zakładaj, że nie jesz tak często, jak chcesz, i tylko niektóre z nich mają związek ze stanem tętniczym.

Faktem jest, że jeśli nie żyjesz w ogromnym domu z jednym z tych profesjonalnych systemów i systemów wentylacyjnych, smażąc bekon w leniwy sobotni poranek wszystkie gwarancje, ale obudzisz się w niedzielę, weź głęboki oddech i pomyśl o czymś przeciwnym. “Mmm, jednodniowy smar bekonowy – mój ulubiony!” jest. Lub gorzej, ktoś może przyjść w poniedziałek i zastanawiam się, czy uratowałeś im kawałek.

Dla mnie i mojej małej miejskiej kuchni jedyną siłą równą i przeciwną mojej miłości do bekonu jest moja niechęć do gotowania. Splatters. Cienka mgiełka smaru, o której nawet nie wiesz, że deponujesz całą kuchnię, z wyjątkiem tego, że dwa razy w roku dostajesz pulę z górnej półki. I zapach, tak szczęśliwy, jak uderza w patelnię, tak niemile widziany kilka godzin lub dni później.


Krótko po tym, jak wprowadziliśmy się do mieszkania z niewielką przestrzenią na zewnątrz i kupiliśmy mały grill, postanowiłem przygotować tam bekon jednego ranka i wszystko to zmieniło. Boczek gotowany na grillu jest najlepszym boczkiem.


Gotowałem to w piekarniku, jak wszyscy z Ina Garten do Cook’s Illustrated śpiewali pochwały, ale chociaż jest to łatwiejsze, to nadal rozpryskuje się (w piecu zamiast łatwiejszego do wycierania pieca) i nadal opuszcza mieszkanie pachnące jak smar bekonowy.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Wszystko się zmienia, kiedy możesz wyjść na zewnątrz. Krótko po tym, jak wprowadziliśmy się do mieszkania z niewielką przestrzenią na zewnątrz i kupiliśmy mały grill, postanowiłem przygotować tam bekon jednego ranka i wszystko to zmieniło. Boczek gotowany na grillu jest najlepszym boczkiem. Gotuje się szybko i równomiernie, kładąc nacisk na ciemne zewnętrzne krawędzie, co sprawia, że ​​większość patelni jest bardziej satysfakcjonująca niż środkowo-chrupiący i kielichowy efekt flab. Niejasno to nigdzie nie trzeba się zbytnio przejmować. Zapach spływa do eteru, lub realistycznie, w dół bloku, powodując, że niewinni widzowie nagle pragną bekonu (przepraszam, nie przepraszam za to). A jeśli masz bardziej poważne umiejętności grillowania niż ja, możesz uzyskać dodatkową warstwę dymnej głębi zaparzonej w boczku, gotując ją na węglu drzewnym i dymie.

Niemal jedynym minusem, jaki znaleźliśmy, jest to, że usuwając najbardziej nieprzyjemny aspekt gotowania bekonu, jemy go o wiele częściej. Po prostu nie mogę znaleźć nikogo w mojej rodzinie, który rzeczywiście zgadza się, że to jest problem.

Użyj grilla na bekonie, Smitten Kitchen-Style

  • Naprawdę lubimy sałatki cobb na letnie posiłki. Każdy może wybrać to, co lubi. Kurczak może być z grilla, i oczywiście boczek też może być – bez podgrzewania lub cuchnięcia w wymaganym mieszkaniu.
  • Grillowana sałatka z bekonu z rukolą i balsamicznym to kolejna sałatka z bekonem, na której też jest podstawa. Jest to o 100 procent lepsze, gdy boczek jest z grilla.