(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)

To właśnie w El Floridita Ernest Hemingway przeprowadził swój romans z daiquiri. Podczas wielu przejazdów na Kubie, gdzie uciekł do i ze swojego domu w Key West na Florydzie, pisarz znany był z umieszczenia w ulubionym zakątku tej hawańskiej dziury i szklanki z kuflem po szklance barmana Constantino Ribalaigua Vert’s simple, sublime mikstury rumu, limonki, cukru i lodu.

Podczas tych długich okresów w El Floridita, Hemingway również uczestniczył w kilku odmianach klasycznej daiquiri, a ta sucha, efektowna interpretacja stała się jedną z jego najbardziej lubianych. Na terenie, stał się znany jako Hemingway Special, a poza murami El Floridita, Hemingway Daiquiri.

(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)

Ta kombinacja lekkich soków z rumu, limonki i grejpfruta oraz likieru maraschino tworzy ostry, złożony koktajl, który – w przeciwieństwie do daiquiri, cierpiących z powodu nadmiaru, mdlącej słodyczy – kończy się przyjemnie i sucho. (Uwaga: w recepturze nie ma dodanego cukru.)

Nic dziwnego, że Hemingway mógł przejść przez tak wiele z nich podczas posiedzenia.


Hemingway Daiquiri

Służy 1

 • 2 uncje

  jasny rum, taki jak Flor de Caña Extra Dry 4 Year

 • 3/4 uncja

  świeży sok z limonki

 • 1/2 uncja

  świeży sok grejpfrutowy

 • 1/2 uncja

  marashino likier

Połącz wszystkie składniki w wytrząsarce Boston lub shakerze do koktajli. Dodaj lód i energicznie wstrząsaj przez 10 sekund. Odcedzić zawartość do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Udekoruj kółkiem wapiennym.