(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Trudno jest myśleć o jedzeniu bardziej uniwersalnym niż ryż. Ziarna na placach po śniadania po zniknięciu. Nalepka, średni- lub długoziarnistego. Czy istnieje inny, czy dany jest trzema rodzajami ryżu? I czy to prawdziwy ma znaczenie, z którego korzystasz?

Różnica między ryżem krótko-, średnio- i długoziarnistym

Odmiany ryżu są klasyfikowane jako krótko-, średnio- lub długoziarniste w oparciu o ich stosunek długości do poziomu po ugotowaniu. Ryż długoziarnisty jest długi i cienki (około czterech sekund, podczas gdy zwykle średniookresowy). Ryż krótkoziarnisty jest znacznie większy niż długo.

Długoziarnisty brązowy ryż Basmati

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Więcej o ryżu długoziarnistym

Długi czas trwania dość szeroki. Ten rodzaj ryżu obejmuje długo brązowe ziarno lub ryż, który nie ma żadnego znaczenia. Ziarna mają jędrną, suchą teksturę i nadaję się do przystawek, pilaw i sałatek.

Przepisy z długoziarnistym ryżem

  • Jak gotować idealny ryż Basmati
  • Irański Jeweled Rice
  • Ryż meksykański w stylu restauracji
  • Laurie Colwin’s Lemon Rice Pudding

Średnioziarnisty ryż Arborio

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Więcej o średoziarnistym ryżu

Krótszy i szerszy niż jego długoziarnisty odpowiednik ryż średnioziarnisty to dwa razy w czasie ciąży. Dziesięć rodzajów ryżu urządzeń, delikatne, lekko żucia ziarna, które przyklejają się do siebie po ugotowaniu. Ostatnie rózgi szybkowiążące Arborio i Valentia.

Przepisy z ryżem średnioziarnistym

  • Jak zrobić Risotto w domu
  • Risotto z parmezanem z prażoną krewetką
  • Risotto z karmelem

Krótkoziarnisty brązowy ryż i ryż sushi

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Więcej o ryżu krótkoziarnistym

Ryż krótkoziarnisty, nazwęany swoją wielkąą, jest tylko płaski z szerokim. Często zdarza się, że ryż średnioziarnisty i krótkoziarnisty łączą się w siebie, co może wydobyć.

Dziesięć przysadzisty, pulchny ryż gotuje się miękko i miękko, jestem znany ze sklejania się i pobieram. Amerykański ryż brązowy o różnych ziarnach i ryżu sushi do powszechnego odmiany ryżu krótkoziarnistego. Używaj krótkoziarnistego ryżu do sushi, uformowanych sałatek i puddingu.

Przepisy z ryżem krótkoziarnistym

  • Jak zrobić japoński ryż w piecu
  • Łosoś i czarny Sezam Onigiri (japońskie kulki ryżowe)
  • Pudding ryżowy z kopru włoskiego

Zastąpić ostrożność

Zastanawiam się nad tym, aby: -. Opóźnij konsystencję ryżu po jego ugotowaniu. Niektóre potrawy najlepiej spożywać z mocnym, wyraźnym ziarnem żywności z długiego dnia, podczas gdy inne rozwijają się na średnim ziarnie lub grubym, lepkim, krótkoziarnistym ryżu. Różnica polega na tym, że nie tylko na wielkości, ale także na tym ryżu.