Polenta Tart z pieczonymi pomidorami cherry

(Źródło zdjęcia: Emily Han)

Czy kiedykolwiek znalazłeś się z kuflem pomidorków cherry, które mają zamiar przekazać swój szczyt? Od grillowania do pieczenia do mieszania, nigdy się nie bój, nie ma więcej sposobów na uratowanie tych słodkich pomidorów z marnotrawstwa, a możesz je po prostu podłożyć w dowolny przepis, który wymaga regularnych pomidorów..

Przygotowaliśmy sześć z naszych ulubionych sposobów na dziś do kolacji z pomidorkami koktajlowymi.

1. Grillowana pizza z pomidorami, kukurydzą i kozim serem – Grillowana pizza może składać się z wielu składników, a wiśniowe pomidory sprawiają, że jest to smaczny i wspaniały dodatek.

2. Polenta Tart z pieczonymi pomidorami cherry – Nie twoja przeciętna kolacja w tygodniu, ta cierpka ułożona wysoko z pomidorkami cherry będzie przystawką na stole.

3. Makaron z wolno palonym sosem pomidorowym – Jeśli znajdziesz się z kilkoma pintami pomidorków koktajlowych, jest to świetny sposób, aby je wykorzystać i mieć pod ręką sos przez wiele miesięcy.

Niegotowane sos pomidorowy

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

4. Makaron z niegotowanym sosem pomidorowym – Zbyt gorąco, aby długo stać na kuchence? Ten przepis jest idealny do uprawy pomidorów czereśniowych, kiedy smakują one słodko i aromatycznie – pozwól połowom pomidorów marynować w oliwie z oliwek, czosnku i bazylii przez kilka godzin i podawaj na ciepłym makaronie.

5. Panzanella – Doskonałe resztki sałatki, ten przepis można zmienić tak, by pasował do tego, co masz, w tym czerstwego chleba, ziół i oczywiście pomidorków koktajlowych.

6. Letnie Gazpacho – Najlepsze letnie danie, gazpacho, świetnie wykorzystuje dojrzałe pomidory koktajlowe i jest gotowe do szybkiego wirowania blendera.

I nie zapominaj o naszej ulubionej porcji za wycięcie dużej partii pomidorów koktajlowych na raz:

→ Przeczytaj wszystko: Szybka i łatwa wskazówka: Wytnij 15 pomidorów czereśniowych w połowie za jednym razem!

Co lubisz robić z pomidorkami koktajlowymi?