(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Edamame może być twoją rozgrzewką przed kolacją sushi, ale jej najlepszą rolą jest supergwiazda z przekąskami. Sam edamame nie ma w sobie dużo smaku, ale gdy myśli się o nim jako o całkowitym pustym płótnie, możliwości przekształcenia go w przekąskę są nieskończone..

Oto pięć inteligentnych i łatwych sposobów na przekształcenie edamame w całkowicie smaczną przekąskę.

(Źródło zdjęcia: The Kitchn)

5 aromatycznych sposobów na przekąskę na Edamame

Kiedy po raz pierwszy odkryłem edamame w sekcji zamrażarki, był to kompletny zmieniacz gry – nie tylko do dodawania go do posiłków, ale także do podjadania. Znajdziesz dwie odmiany – łuskane i niełuskane – zaopatrzone w mieszankę mrożonych warzyw. W celu podjadania, trzymaj się odmiany niełuskanej, gdzie ziarna są jeszcze w kapsułce. Nie tylko ułatwia to manipulowanie nimi, ale strąki mają potencjał, aby zdobyć więcej smaku niż poszczególne ziarna.

Każda z tych przekąsek zaczyna się od 1 1/2 szklanki zamrożonego edamame. Ponieważ mrożone edamame jest już ugotowane, wystarczy kilka minut, aby się odgrzać. Przy każdym z tych przepisów edamame można podawać na gorąco, w temperaturze pokojowej lub schłodzone.

Pomyśl o tych przekąskach jako punktach startowych i możesz dostosować smaki do swoich upodobań. I jak powinny być popołudniowe przekąski, wszystkie te pięć opcji spotykają się w ciągu kilku minut.

Zabierz to na drogę: Dlaczego Edamame jest najlepszym przekąsem na drogę

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Sól + ocet

Służy 2

Klasyczny duet z octem ryżowym i łamliwą solą morską sprawi, że edamame trafi w każdy słonawy, pikantny, pikantny cios, gdy trafi go ochota na przekąskę..

W średniej misce podrzucić 1 1/2 szkl nieogrzewany, podgrzewany edamame z 1 łyżką stołową ocet ryżowy i łuszcząca się sól morska, do dobrze powlekanego. Podawaj natychmiast lub schładzaj w lodówce, aż będzie gotowa do spożycia.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Czosnek + parmezan

Służy 2

Mieszanka czosnku i startego parmezanu nadaje słonemu, orzechowemu smakowi mieszankę, dzięki czemu ta super-pikantna mieszanka jest szczególnie satysfakcjonująca.

W średniej misce podrzucić 1 1/2 szkl nieogrzewany, podgrzewany edamame z 1 łyżeczką Oliwa z oliwek, 1 rozdrobniony goździk czosnek, i 2 łyżki tartego Parmezan ser, aż dobrze pokryty. Lub na bardziej łagodną wersję, która określa ugryzienie czosnku, wrzuć edamame, oliwę z oliwek i czosnek mielony na patelnię na małym ogniu przez kilka minut, a następnie na wierzch z parmezanem. Podawaj natychmiast lub schładzaj w lodówce, aż będzie gotowa do spożycia.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Sambal Olek + Lime

Służy 2

Jeśli potrzebujesz popołudniowego pick-up-up, pomiń kawę i idź po sambal. Wystarczy trochę tego ognistego sosu czosnkowo-czosnkowego, który przechodzi długą drogę i pakuje pikantny cios.

W średniej misce podrzucić 1 1/2 szkl nieogrzewany, podgrzewany edamame z sokiem i skórką od pół limonki i 1/4 do 1/2 łyżeczki sambal olek, do dobrze powlekanego. Podawaj natychmiast lub schładzaj w lodówce, aż będzie gotowa do spożycia.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Sól wędzona + cukier

Służy 2

Jeśli zarezerwowałeś edamame jako pikantną przekąskę, teraz nadszedł czas, żeby ją posilić. A wędzona sól morska nadaje tej słodkiej i słonej mieszance zupełnie nowy poziom.

W średniej misce podrzucić 1 1/2 szkl nieogrzewany, podgrzewany edamame z 1 łyżeczką cukier Turbinado i 1 łyżeczkę do herbaty wędzona sól morska, do dobrze powlekanego. Podawaj natychmiast lub schładzaj w lodówce, aż będzie gotowa do spożycia.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Olej kokosowy + sumak

Służy 2

Cienka powłoka oleju kokosowego w połączeniu z posypką pikantnej ziemi sumaka pozostawia te edamame między liniami bogatymi i lekkimi oraz słodkimi i pikantnymi.

W średniej misce podrzucić 1 1/2 szkl nieogrzewany, podgrzewany edamame z 2 łyżeczkami do herbaty olej kokosowy i 1/2 łyżeczki sumak, do dobrze powlekanego. Podawaj natychmiast lub schładzaj w lodówce, aż będzie gotowa do spożycia.

Twoja kolej! Jaki jest twój ulubiony sposób na przekąskę w Edamame?