Czy przeczytałeś nasz wpis dotyczący trendów w remoncie kuchni, aby uniknąć? Zastanawiam się, gdzie blaty miedzi pasują do tego wszystkiego. Zawsze pociągał mnie wygląd (i mosiężne blaty, bo kto mógłby zapomnieć o tej kuchni), więc zrobiłem małe badanie na plusy i minusy blatów miedzianych:

W kuchni blat miedziany nazywany jest “żywą” powierzchnią, co oznacza, że ​​(jak naczynia z miedzi) reaguje na kwas. Niezapowiedziane blaty miedziane z czasem utleniają się i niszczą, nadając im wyjątkową patynę z nutami czerwieni, zieleni i brązu. (Innymi słowy, rozlewanie w kuchni dodaje charakteru, jeśli jesteś perfekcjonistą, to zmienna natura miedzi prawdopodobnie nie jest dla ciebie!) Uszczelnione blaty dłużej zachowają swój błyszczący wygląd, ale wymagają okresowej obróbki przy użyciu wosku pszczelego lub rzeźni wosk, aby utrzymać go w dobrym stanie.

Inne rzeczy do zapamiętania: miedź jest miękkim metalem, dzięki czemu jest łatwo wgnieciona i zarysowana. Znowu niektórzy ludzie lubią ten trudny wygląd, który daje z czasem blat, ale jeśli nie, zazwyczaj można przywrócić kształt miedzi. Z drugiej strony miedziane blaty są zaskakująco łatwe do czyszczenia. Użyj ciepłej wody i mydła lub odrobiny soku z cytryny, soli i gąbki do szorowania (z dobrym potem spłucz). Blaty miedziane są również naturalnie antybakteryjne i mówi się, że są odporniejsze na bakterie niż stal nierdzewna.

Nie tak wielka część o blatach miedzianych? Nie są tanie, średnio około 100 – 175 USD za metr kwadratowy.

Co myślisz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad blachą miedzianą lub masz doświadczenie w jej użytkowaniu w kuchni? Podziel się swoimi przemyśleniami!

(Zdjęcia: 1. Oak Hill Iron przez Houzz 2. Whitney Lyons przez Houzz 3. Milo’s Metal przez Houzz 4. Tradycyjny dom przez Marcus Design 5. Conrado via Houzz