Mac i ser to szybki posiłek w tygodniu dla wielu z nas, szczególnie w te noce, kiedy wracamy do domu zbyt późno, by gotować dużo więcej. Ale czy ta pudełkowa odmiana jest o wiele wygodniejsza od tworzenia partii od zera? Lub opłacalny? Spójrzmy.

Dla porównania użyjemy muszli Annie’s i White Cheddar, naszego ulubionego, zapakowanego sera mac n ‘, oraz naszej własnej receptury na macę i ser: Easy Homemade Macaroni and Cheese. Wszystkie koszty zostały pobrane z Peapod Online Grocery. W kosztach domowych nie uwzględniamy kosztów soli, pieprzu lub innych typowych artykułów do spiżarni.

ZESTAWIENIE KOSZTÓW

Muszle Annie i Biały Cheddar:
Box mix: 1,50 USD
1/4 szklanki mleka: 0,08 USD
2 łyżki masła: 0,13 USD

RAZEM: 1,71 USD
PERING: 0,68 USD

Domowy makaron z serem:
1 funtowy makaron: 1,00 USD
1 1/2 szklanki mleka pełnego: 0,45 USD
2 łyżki mąki: 0,04
2-3 kubki rozdrobnionego sera: 2,99 USD
1/2 łyżeczki soli: 0,00 USD
1/2 łyżeczki musztardy w proszku: 0,15 USD

RAZEM: 4,63 USD
PEROWANIE: 0,77 USD

PODSUMOWANIE CZASU

Muszle Annie i Biały Cheddar: około 15 minut

Domowy makaron z serem: około 20 minut

WYGODA

Tutaj sprawy stają się subiektywne. Tworzenie pudełka kupionego w sklepie makaronu i sera to coś, co możemy zrobić śpiącym, głodnym, podpowiedź i wszystkie punkty pomiędzy. Domowe makarony i ser wymagają trochę więcej uwagi … Ale nie tak dużo. Po zrobieniu tego kilka razy, myślimy, że domowy makaron i ser są tak samo proste i bezmyślne jak tworzenie pudełkowej wersji.

Jednak wersja pudełkowa jest zdecydowanie wygodna, ponieważ zawiera prawie wszystkie składniki w pudełku. Wszystko, czego potrzebujemy, to kilka łyżek masła i odrobina mleka (lub jogurtu). Masło jest nawet opcjonalne! Wersja domowej roboty wymaga, abyśmy zrobili przynajmniej trochę planowania z wyprzedzeniem, więc mamy wszystkie składniki pod ręką.

SMACZNOŚĆ I ZDROWIE

W naszym umyśle, klarowny zwycięzca w tej kategorii, domowy makaron z serem, który został świeżo przygotowany z prawdziwymi składnikami, które wybraliśmy i zakupiliśmy sami..

ZRÓB LUB KUP?

Podział kosztów i czasu są tak bliskie, że prawie się umyją. Wygoda może być różna w zależności od naszej sytuacji, ale prawdopodobnie będziemy musieli podać tę wersję pudełkową. Ale wtedy weźmiemy do domu produkty sprzedawane w sklepie za każdym razem, gdy chodzi o smak i zdrowotność.

NASZA WERDYKT: Idź na domowe makarony i sery.

Czy sie zgadzasz?

Związane z: Szybkie kolacje: jednogłowicowy mikrofalowy makaron i ser

(Zdjęcia: Peapod i Emma Christensen)