P: Wsparcie! Mam awarię zamrażarki! Jakiś czas w ciągu ostatnich 24 godzin nasza zamrażarka pękła i ogrzała się wystarczająco, by stopić lód w szufladzie na lód. Termometr mówi, że ma 43 stopnie. Skąd mam wiedzieć, czy jedzenie poszło źle i czy mogę je ponownie zamrozić, gdy zamrażarka zostanie naprawiona? Miejmy nadzieję, że naprawią to dziś wieczorem. Nienawidzę tracić tak dużo jedzenia.

Wysłane przez Sara

Redaktor: Sara, tak mi przykro, że to się stało. To prawdziwy problem z niedziałającą lodówką lub zamrażarką. Oto kilka wskazówek z arkusza informacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa zamrażarki USDA.

• Żywność może nadal być bezpieczna, jeśli kryształy lodu nadal pozostają.
• Zamrażarka pełna jedzenia będzie zwykle przechowywana przez 2 dni, jeśli drzwi są zamknięte. Jeśli zamrażarka jest w połowie pełna, będzie przechowywana przez około jeden dzień.
• Wyrzucić żywność, która była cieplejsza niż 40 ° F przez ponad 2 godziny. Wyrzucić każdą żywność skażoną surowymi sokami mięsnymi.
• Zobacz więcej: Zamrażanie i bezpieczeństwo żywności w USDA

Osobiście, po kilkakrotnym rozwiązaniu tego problemu podczas przerw w zasilaniu, podejmuję decyzje dotyczące bezpieczeństwa. Jeśli mięso rozmroziło się, ale nadal jest dość chłodne, przenosiłem je do lodówki, aby było zimno, a następnie ugotowałem je tego dnia. Jeśli inne rzeczy, które będą później ugotowane, rozmrożą (mrożone ziemniaki, jagody), po prostu je zawracam i mam nadzieję, że ich jakość nie została zbytnio zdegradowana. Wyrzucam gotowane jedzenie, takie jak resztki gotowanego kurczaka lub gulaszu.

To są moje własne osobiste sposoby radzenia sobie z tego typu rzeczami, ale powinieneś przeczytać wytyczne USDA, dokonać inwentaryzacji swojej zamrażarki i wykonać własne połączenia z jedzeniem .. Czytelnicy, jakakolwiek konkretna porada lub pomoc dla Sary?

Następne pytanie?

Związane z: Jakie są podstawowe przedmioty do spiżarni?

(Zdjęcie: Alice e-mailem)