Myślimy o dodaniu bazylii do sałatki, kiedy robimy sałatkę caprese. Ale jest pysznie posiekany z sałatą, pomidorami, ogórkami i wszystkim co masz – małym zingiem, który podnosi podstawową sałatkę do czegoś specjalnego…

Nie mamy rośliny bazylii rosnącej w pobliżu naszego domu, więc kupujemy z rynku duże kiście bazylii. Są trudne do użycia, zanim liście zaczną więdnąć i brązowieją.

Zawsze jest pesto i wkładamy liście bazylii na kanapki i koktajle, ale teraz naprawdę kochamy to w naszych sałatkach. Idealnie komponuje się z pomidorami, a pomidory są tak dojrzałe i smaczne, że każda sałatka, która łączy te dwie, dostaje w naszej książce wysokie oceny. Potnijmy pięć lub sześć dużych liści w wstążki i dodajemy je do sałaty, pomidorów, ogórków i pokrojonej marchwi, a następnie ubieramy w balsamiczny vinaigrette.

Wczoraj dodaliśmy ciecierzycę do mieszanki i nadziewaliśmy pitas z sałatką i serem kozim na prostą wegetariańską kolację. Bazylia zdecydowanie dodała inny wymiar, od czasu do czasu słodki, ziołowy kęs w przewidywalnej sałatce.

Czy ktoś jeszcze dodaje trochę bazylii do sałatki??

Związane z: Wskazówka: zamrażanie bazylii letniej

(Zdjęcie: Lowjumpingfrog członka Flickr, licencjonowane do użytku na licencji Creative Commons)