Czy to prawda, że ​​większość składników odżywczych w owocach i warzywach znajduje się w skórze? The New York Times ostatnio zmierzyło się z tym pytaniem, a jeśli czujesz się winny z powodu obcinania skórek marchewek i skór jabłkowych, odpowiedź może cię zaskoczyć.

Podczas gdy istnieją pewne związki występujące tylko w skórze owoców i warzyw, takich jak resweratrol w czerwonych winogronach, większość składników odżywczych znajdujących się w skórze jest również w ciele. Na przykład likopen, pigment o właściwościach przeciwutleniających, występuje w pomidorach i czerwonych papryczkach, nie tylko w skórze.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych duże czerwone jabłko z nietkniętą skórą zawiera około 5 gramów błonnika, 13 miligramów wapnia, 239 miligramów potasu i 10 miligramów witaminy C. Ale usuń skórę i nadal zawiera ona około 3 gramów błonnika, 11 miligramów wapnia, 194 miligramów potasu i dużo witaminy C i innych składników odżywczych.

Więc jeśli niechęć do skóry stoi na przeszkodzie w spożywaniu pewnych rodzajów produktów, nie czuj się zbytnio winna, aby ją usunąć. Nadal będziesz zużywał o wiele więcej składników odżywczych, niż gdybyś całkowicie pominął te owoce i warzywa.

Czytać  Ask Well: Nutrients in Fruits and Veggies – The New York Times

Związane z: 5 dobrych zastosowań dla twoich jabłek

(Zdjęcie: Elena Itsenko / Shutterstock)