Jak restauracja, po której się nazywa, Vedge: 100 talerzy dużych i małych, które na nowo definiują gotowanie warzyw jest technicznie wegańską książką kucharską. Ale jeśli uważnie przeczytasz to ostatnie zdanie, zauważysz, że w tytule użyto słowa “warzywa”, a nie wegetariańskie lub wegańskie. Podczas gdy nie zobaczysz tu żadnych produktów zwierzęcych, wrażliwość i dusza tego rodzaju gotowania wykracza daleko poza etykiety i ograniczenia. Ta książka kucharska ma na celu wprowadzenie warzyw i fasad w zadziwiający i innowacyjny sposób.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Rich Landau i Kate Jacoby

Kto je opublikował: Eksperyment

Liczba przepisów: Ponad 100

Przepisy na teraz: Grillowana pora sałatka z czarną soczewicą; Baby Scarlet Turnips i ich Zieloni z czosnkiem Jus; Pieczony Kabocha Squash z Czarnymi Grzybami Trąbki i Madera; Szarlotki jabłkowe z lukrem Waldorf; Chleb z cukinią, tosty francuskie.

Inne zalety: Vedge to dobrze wykonana, pięknie sfotografowana książka. Ma wszystko, czego można chcieć w książce kucharskiej: łatwą w czyszczeniu matową osłonę, wiele błyszczących fotografii przedstawiających niemal wszystkie potrawy, bardzo ładną spiżarnię, spis treści i indeks. Joe Yonan jest świetnym przykładem i świetnym wstępem od autorów do ustalenia kontekstu.

Ale przepisy są naprawdę, dlaczego jesteśmy tutaj na pierwszym miejscu i Vedge oferuje wiele kuszących i intrygujących selekcji. Zaczynając od sekcji Małe Kawałki i Małe Talerze, znajdziesz takie rzeczy jak Przyprawione Marchewki z Ciecierzycą-Kapustą Puree i Fasolką Lupini z Piri Piri. Jest sekcja Zupy i gulasze, a także Duża płyta (aka Mains) i Desery i wypieki oraz koktajle.

Sekcja, która najbardziej wpadła mi w oko, to The Dirt List, która jest “świeżymi warzywami sezonowymi – większość z nich jest mniej niż dwadzieścia cztery godziny z ziemi – gotowana prosto, a jednak ozdobiona sprytnymi dodatkami, aby nadać szczególny charakter. wierny sobie, wyniki były niezwykłe. ” Kilka przykładów tego to smażone fasolki francuskie z kaparą bagnową Cauda i pieczonym kalafiorem z czarnym ocetem i kremem kimchi.

Kto by się cieszył tą książką? Weganie, wegetarianie i każdy, kto chce dodać więcej warzyw do swoich talerzy, oczywiście. Ale jest to również dla osób, które są zainteresowane innowacyjną, ekscytującą kuchnią. Dałbym tę książkę każdemu kreatywnemu, oddanemu, gotującemu na jedzenie kucharzowi bez wahania.

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Vedge Richa Landaua i Kate Jacoby

Odwiedź stronę autora: Rich Landau i Kate Jacoby

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdjęcia: Dana Velden)