(Image credit: A Couple Cooks)

Jeśli mac i ser nie są częścią twojej dystrybucji Dziękczynienia, tak właśnie powinno być. A jeśli to robi regularnie pojawiaj się na świątecznym stole, zamiast tego zastanów się nad tym w klasycznym wydaniu tego roku. Produkowany z spaghetti squash zamiast prawdziwych makaronów, ten przepis oferuje wytchnienie od morza węglowodanów, jednocześnie będąc bogatym i pobłażliwym.

Jeśli masz ludzi bezglutenowych dołączających do ciebie na Święto Dziękczynienia, to jest to idealne danie do zrobienia. Zamiast tradycyjnej zasmażki z mąki pszennej, przepis ten wymaga skrobi kukurydzianej do zagęszczenia sosu.

I zanim się martwisz, że to zbyt mocno spada na kategorię “zdrowa żywność”, wiedz, że splotki spaghetti są wrzucane z masłem, mlekiem i Gruyère, a następnie z dodatkiem sera i pieczeniem w piekarniku. Z pewnością nie posmakuje jak mac i ser, który dorastałeś, ale jest tak samo kremowy i pyszny.

Najlepsza część tego dania? Pochodzi z własnym naczyniem do serwowania! Po prostu przynieś go do stołu w skórce spaghetti squasha, a masz mniej prawdziwej miski, która martwi się myciem po dużym posiłku.

Więcej przepisów na spaghetti z Kitchna

  • Pad Thai Squash Pad
  • Spaghetti Squash ze szparagami, ricottą, cytryną i tymiankiem
  • Spaghetti Squash Taco Pie

Zdobądź przepis: Spaghetti Squash Mac i ser from A Couple Cooks