Easy Garlic & Herb Marinade for Tofu, Chicken lub Pork

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Zwykle zamrażamy żywność i przechowujemy ją na kolejny dzień. Jest to świetny sposób na ograniczenie marnotrawstwa żywności. Podczas gdy niektóre produkty spożywcze nie zmieniają się zbytnio podczas postoju w zamrażarce, niektóre z nich nie są tak dobre.

Ale tofu jest wyjątkiem. Nie tylko jest całkowicie w porządku zamrażać tofu, ale jest też jedna wielka korzyść z tego. Porozmawiajmy o magii, która ma miejsce, gdy tofu jest zamrożone.

Zamrażanie Tofu pomaga lepiej wchłaniać marynaty

Autor Przepiękny przepis Bryant Terry na Grillowane Warzywa i Tofu Kebabs wzywa do zamrożenia tofu przed jego marynowaniem. Dlaczego ten dodatkowy krok? Wyjaśnia podwójną korzyść:

“Zamrażanie tofu nadaje mu bardziej konsystencję i zwiększa jego zdolność do wchłaniania marynat.”

Jeśli podoba ci się gładka konsystencja tofu, oczywiście nie zaleca się zamrażania. Ale jeśli chcesz, aby trochę się ujęło, aby mieć przyjemne żucie, a także wchłonąć smaki marynat (które czasami tofu nie robi dobrze), zamrożenie go, a następnie rozmrożenie przed użyciem naprawdę zmienia charakter tofu. Frozen tofu jest idealna do kebabów lub jeśli chcesz usmażyć lub upiec trochę sałatek, frytek lub misek zbożowych.

Marynuj swoje tofu: Easy Garlic & Herb Marinade for Tofu, Chicken lub Pork

Letnie Warzywa i Tofu Kebaby

(Źródło zdjęcia: Melissa Ryan)

Jak zamrozić Tofu

Zamrażanie tofu jest łatwe i można zamrozić dowolną odmianę – nie ma znaczenia, czy jest jedwabista, jędrna czy wyjątkowo jędrna. Wszystko, co musisz zrobić, to pokroić tofu w kostki o wybranym rozmiarze, zamrozić je na blasze do pieczenia i przechowywać je w zamrażalniku, aż będziesz gotowy do rozmrażania i gotowania.

Jeśli zawsze masz w lodówce zapas tofu, smaczny posiłek nie jest zbyt daleko!

Spróbuj w tym przepisie: Grillowane warzywa Terry’ego i Tofu Kebab