Widzisz tę małą czarną plamkę ?! To jest kostka wielkości centymetra w dolnej części naszego powlekanego szkliwem pieca holenderskiego. Zdecydowanie umieściliśmy tę pulę w jej krokach, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że w końcu została rozdrobniona. Nadal nie chcemy zastąpić całej patelni z powodu małego pseudonimu. Co byś zrobił?

Standardowa rada większości firm produkujących naczynia do gotowania polega na tym, że garnki i patelnie z rozdrobnioną emalią są niebezpieczne i nie powinny być używane. Wyobrażamy sobie, że niebezpieczeństwem nie jest tak bardzo odsłonięte żeliwne, jak to, że szkliwo może się dalej odklejać, a skończysz z kawałkami szkliwa w twoim jedzeniu. Nie jest to przyjemna perspektywa.

Zastanawiamy się, jak duże jest to niebezpieczeństwo. Komentarze na temat kilku publicznych tablic (takich jak ten wątek na Chowhound) odrzucają ten strach i zalecają proste potraktowanie nici jak każdego innego żeliwa przez pocieranie go olejem, aby zapobiec rdzewieniu.

Naprawdę chcielibyśmy go naprawić, ale nie możemy znaleźć żadnych ostatecznych informacji, jak to zrobić. Powłoka z emalii klasy spożywczej wydaje się istnieć, ale będziemy musieli przeprowadzić więcej badań, aby znaleźć źródło.

Jeśli któryś z twoich garnków opracował chip, warto również przejrzeć informacje o gwarancji. Wiele firm takich jak Lodge i Le Creuset ma dobre pokrycie uszkodzonych naczyń kuchennych. Nasza jest Tramontina i niestety nie wygląda na to, że jest objęta gwarancją.

Czy masz jakieś rady?

Związane z: Jak zostać zdrapywanym, gdy nie masz statywu

Pierwotnie opublikowany 9 czerwca 2009.

(Zdjęcie: Emma Christensen for the Kitchn)