Wasara, piekielnie piękna jednorazowa zastawa stołowa z Japonii, jest już w drodze do Stanów Zjednoczonych! Biodegradowalny, nadający się do kompostowania, wykonany z odnawialnych surowców i tak cudownie, Wasara do tej pory był dostępny tylko w Azji i Europie. Ale Branch, sklep internetowy z siedzibą w San Francisco, wkrótce to zmieni.

Wasara jest zrobiona z trzcinowej miazgi, bambusa i bagassy (odpady z trzciny cukrowej, które często są spalane) i jest całkowicie biodegradowalna i kompostowalna.

Wasara uosabia klasyczną japońską estetykę prostoty, praktyczności i funkcjonalności. Podobnie jak haiku, jest tak poetycki, jak rzadki. Na przykład kwadratowa płytka dobrze leży w dłoni, a jej miękko falisty narożnik zapewnia stabilność i elegancję. Dno jest lekko szorstkie, gładkie i perłowe. Możesz je porządnie ułożyć w rozsądną wieżę lub zmontować je nieumyślnie lub przekartkować je w urocze falowanie.

Ale jak to wytrzyma? Miałem szczęście, że miałem okazję przetestować kilka próbek. Przez ponad godzinę napełniłem filiżankę gorącej kawy (zdjęcie powyżej) moją poranną gorącą herbatą. Filiżanka była przyjemnością trzymać i popijać (cienka krawędź trochę się przyzwyczaiła) i trzymała się idealnie. Kusiło mnie, żeby go wypłukać, by użyć ponownie. OK, wypłukałem to.

Zostawiłem trochę lodowatego soku jabłkowego w jednym z kubków z takimi samymi wynikami. Płyty okazały się również solidne i dobrze zaprojektowane, ich piękne, subtelne krzywe ułatwiają balansowanie w jednej ręce.

Obecnie w linii Wasary jest 14 sztuk, z których każdy dostępny jest w opakowaniach po 8 lub 50 rękawów. Wasara jest produktem premium, a jego cena odzwierciedla koszt około 1-1.50 za sztukę.

Ale na specjalną okazję, w której ekologia, piękno i wygoda są najważniejsze, trudno znaleźć coś lepszego niż Wasara.

Paul Donald, prezes i założyciel oddziału, potwierdził, że pierwsza przesyłka Wasary jest w drodze do jego magazynu w San Francisco i powinna być dostępna do sprzedaży na stronie internetowej Oddziału na początku grudnia. Pakiety hurtowe i hurtowe dużych imprez będą również obsługiwane przez Branch, wyłącznego dystrybutora w USA.

• Więcej informacji na temat Oddziału: Oddział w Targowisku Terapii Apartamentów
• Więcej informacji o Wasarze, w tym składanie zamówień wstępnych, można znaleźć na stronie Wasara na stronie Oddziału.

Związane z: Popatrz! Zielone jednorazowe talerze

(Zdjęcia: Oddział)