Nie możemy zliczyć, ile razy wesoło opuściliśmy dom tylko po to, by uderzyć godzinę lub dwie później nagłą myślą: “Czy piekarnik się wyłączył?” Martwienie się, że zostawiamy to na nas, nęka nas, aż w końcu dotrzemy do domu i popędzimy do kuchni, aby znaleźć … tak. Zrobiliśmy! Oto kilka wskazówek, które mogą nam pomóc wszystko przestań się martwić!

Obawa przed pozostawieniem pieca lub kuchenki jest w dużej mierze niezasilona. Po prostu tak jest automatyczny aby wyłączyć piekarnik po ugotowaniu, prawie nie zdajemy sobie sprawy, że to robimy. A potem nie możemy sobie przypomnieć później, jeśli faktycznie to zrobiliśmy, czy nie!

Kluczem jest chwila, aby naprawdę zauważyć, co robimy. Wypróbuj jedną (lub wszystkie!) Tych rzeczy, gdy wyłączasz kuchenkę lub piekarnik:

Powiedz to głośno: “Wyłączam teraz piekarnik!”

Powiedz coś zupełnie przypadkowego, jak “Bubblegum!” lub klaszcz w dłonie kilka razy. Będziesz pamiętał głupie słowo lub akt klaskania, nawet jeśli nie pamiętasz wyłączenia pieca.

Uważaj na swoją rękę po obróceniu pokrętła i skupieniu się na tym, że jest on wyłączony.

Załóż gumową opaskę wokół gałki kiedy zaczniesz gotować. Po wyłączeniu piekarnika lub kuchenki założyć gumkę na nadgarstek lub w kieszeni.

Nabierz nawyku sprawdzenia kuchni w ostatniej chwili. Tuż przed wyjściem idź do kuchni i dotknij wszystkich gałek, aby upewnić się, że wszystko jest wyłączone.

Czy masz inną sztuczkę, która działa dla ciebie?

Związane z: Memory Tricks: Pamiętając ile kubków w galonie

(Zdjęcie: Emma Christensen)