Jest wiele miejsc na świecie, w których, przynajmniej historycznie, pszenica nie była główną uprawą. W tych miejscach znajdziemy pyszne pieczywo płaskie zrobione z takich rzeczy, jak mączka z mąki kukurydzianej i sfermentowane soczewica. Oto pięć naszych ulubionych do zrobienia w domu.

1. Kukurydziane tortille z Błogosławią Jej Serce – Czy wierzysz, że wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić tortille kukurydziane to drobno zmielona masa (mąka kukurydziana) i woda? Świeże tortille świetnie nadają się do owijania wokół naszych ulubionych nadzień taco, a jednodniowe tortille można kroić w frytki lub dodawać do ciepłych zup..

2. Masala Dosa – ryż i soczewica Crêpes od Epicurious – Podstawowa kuchnia południowoindyjska, te delikatne owijki z ryżu i soczewicy są pyszne z wszelkiego rodzaju curry.

3. Injera od Chef in You – Injera to gąbczaste flatzki z Etiopii, wykonane z mąki teff i warte kilku dni, aby zrobić ciasto i pozwolić mu fermentować. Jest używany prawie jak jadalny talerz; krawędzie są odrywane, aby zebrać żywność ułożoną w środku.

4. Groch włoski Socca od Davida Lebovitza – Od dawna jesteśmy fanami tego chrupiącego, uzależniającego patelni z południowej Francji. To naprawdę bardziej krakersy niż chleb. Jest świetny sam, jako dodatek, z zupą i sałatą.

5. Kasza gryczana z Bon Appétit – Znalezione w północnej Francji i części Europy Wschodniej, naleśniki z mąki gryczanej są wspaniałą pikantną alternatywą dla słodszej wersji, którą często oferujemy na śniadanie.

Jakie odkryłeś inne płaskie pieczywo bezglutenowe??

Związane z: Laksa do Locro: ostre zupy z całego świata

(Zdjęcia: Tortille kukurydziane / Bless Her Heart, Masala Dosa / Romulo Yanes / Epicurious, członek Injera / Flickr avry xvx na licencji Creative Commons, Socca / Faith Durand i Buckwheat Crêpes / Misha Gravenor / Bon Appétit)