(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Nie wiem jak wy, ale nagle wydaje mi się, że jestem zalany persimmons. Rolnicy sprzedają tu w Kalifornii już od paru tygodni, ale jeszcze niedawno dostałem od przyjaciół i rodziny, którzy mają drzewa. Okazuje się, że drzewa persimmon dają dużo, a ludzie desperacko chcą rozładować swoje obfite zbiory! Porównywam to do letniej uprawy cukinii w letnich zderzakach. Ostatniej nocy odkryłem absolutny najlepszy sposób, by się nimi cieszyć.

Istnieją dwa rodzaje persimmonów: chrupiący chrupiący Fuyus i super miękki Hachiyas. Generalnie kupuję Fuyus, ponieważ wydaje się, że trwają one przez jakiś czas i nie musisz czekać, aż całkowicie dojrzeją jak Hachiyas, ale moja mama sprowadziła kilka Hachiyas tamtej nocy i twierdziła, że ​​są słodkie jak cukierki.

Czytaj więcej: Ingredient Spotlight: Persimmons

(Źródło zdjęcia: Christine Gallary)

Po obiedzie patrzyłem na moją dużą miskę persimmons, gdy czułem, że chcę zjeść coś słodkiego. Ale potem zobaczyłem coś jeszcze na moim kuchennym blacie: moją miseczkę z kruchej soli Maldona! Mój umysł natychmiast zapytał: “Co by smakowały persymony, gdybym pokropił trochę solą, żeby przeciąć całą tę słodycz?”

Złapałem dojrzałą Hachiya, wcisnąłem miąższ do miski, posypałem go Maldonem i wkopałem. To było, ośmieliłem się powiedzieć, magiczne! Tak prosta, po prostu słodka persimmon i trochę chrupiąca sól, żeby to zrównoważyć. Wdychałem miskę i byłem tak szczęśliwy i zadowolony. Nie próbowałem tego z chrupiącym Fuyus, ale następnym razem, gdy je wycięłam, wiesz, że dostaniesz hojne posypanie solą.

Jeśli drzewo pęka od persimmonów, zachęcam do spróbowania. Może twoje zbiory zderzaków zostaną zużyte szybciej, niż myślisz.