Już wcześniej zapytaliśmy cię o twoje ulubione mąki bezglutenowe i chciałem zagrać z jeszcze jednym: moim ulubionym. W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy coraz więcej bezglutenowych receptur, które warto wypróbować, wydaje się, że mam w swoich spiżarniach stały zapas mąki kokosowej. Jest w 100% bezglutenowy i jest załadowany z włóknem i pakuje również białko. Szybko stał się moją mąką do wypieków na wypieki, sosy, a nawet koktajle. Słyszałeś mnie – koktajle owocowe.

Co to jest mąka kokosowa?
Mąkę kokosową wytwarza się przez wyciskanie oleju i wody z mięsa z orzecha kokosowego, a następnie mielenie włókna pozostawionego na mąkę. Rezultatem jest lekka, lekko żółta i raczej grudkowata mąka.

Mąka kokosowa jest uważana za hipoalergiczną, ponieważ tak niewielu ludzi jest na nią uczulonych i jest doskonałym składnikiem podczas karmienia tłumu wrażliwością. Zawiera od 28% do 50% dziennego błonnika w zaledwie kilku łyżkach stołowych, zawiera białko (gram na łyżkę) i nie zawiera żadnych tłuszczów trans. Ma lekko słodki smak i tak, również kokos.

Gdzie znajdę mąkę kokosową?
Jest on przewożony w większości głównych sklepów spożywczych, zdrowotnych i alternatywnych w całym kraju. Torba o wadze 16 uncji zaprowadzi Cię w dowolne miejsce od 4 do 10 USD, w zależności od sprzedawcy lub marki. Jeśli masz szczęście, znajdziesz go na odprawie, ponieważ ma pieczętowaną datę ważności. Ponieważ nie jest tak popularny, jak inne alternatywy, zobaczysz, że jest on często obniżany lub często kasowany.

Nie bój się małej randki na półce, weź torebkę i wrzuć ją do zamrażarki, gdzie będzie trwał przez 6 miesięcy, jeśli nie więcej. Tak więc chociaż oryginalna cena może wydawać się nieco stroma, prawdę mówiąc, od pewnego czasu nie zapłaciłem więcej niż 2 dolary za torebkę dzięki uważnemu spojrzeniu na okazje.

Jak używać mąki kokosowej?
Istnieje kilka sprzecznych szkół myślenia w tej kwestii. Pierwsza powie Ci tylko zastąpić 20% do 30% mąki w przepisie z mąki kokosowej. Drugi mówi dalej, dokonaj 100% substytucji; wystarczy dodać 1 jajko na każdą porcję mąki, aby przykryć ostatni gluten (ta sztuczka sprawdza się szczególnie dobrze w wypiekach). Trzecia grupa wolałaby dostosować przepis specjalnie do mąki kokosowej, aby nie dokonywać żadnych prawdziwych substytucji; są już wbudowane.

W mojej własnej kuchni zazwyczaj zaliczam się do drugiej kategorii – dodać grupę jaj. Poza pieczeniem, nie ma zbyt wiele razy używam mąki (panierowane mięso, sosy, sosy), więc całkowite zastąpienie jest zwykle w porządku. Plus – większość wypieków może wspierać dodatkowe jaja, ponieważ mąka kokosowa pochłonie dodatkową wilgoć z jajka, która jest wprowadzona do przepisu, aby zapewnić windę i wykonać pracę nieobecnego glutenu.

Oprócz wypieków, mąka kokosowa jest okazjonalnym dodatkiem do koktajli, koktajli, a nawet gorącej czekolady. Ze względu na korzyści zdrowotne i łagodny smak jest to świetny sposób na uzyskanie trochę dodatkowego błonnika i białka, nawet bez wysiłku!

Czy jesteś już fanem mąki kokosowej? Podziel się swoimi przemyśleniami i własnymi wynikami, używając alternatywnej mąki w komentarzach poniżej!

Związane z: Babeczki czekoladowe (bezglutenowe wegańskie!) I lukier kokosowy

(Zdjęcie: Sarah Rae Trover)