Nasza przyjaciółka z małymi dziećmi powiedziała nam, że niedawno wpadła w szkolną kolację na lunch z bajgla i serem z bajgla. Mieć dzieci? Czy to się kiedykolwiek przydarzyło? Zgadujemy, że ma! Wszelkie sugestie dotyczące wyjścia z rutyny?

Dopóki nie zostaniesz pobłogosławiony przez dzieci, które zjedzą wszystko, problem z koleżeńskimi obiadami w szkole polega na tym, że istnieje ograniczona liczba pokarmów, które dzieci będą jeść. Ruta z bajgli i kremowych serów prowadzi do koleiny z masłem orzechowym i galaretką, która prowadzi do rutyny z kanapkami z indyka. Rzuć szkolną zasadę “bez orzeszków” i masz pewną zagadkę w swoich rękach.

Ponowne pakowanie kreacji jest jedną z opcji. Nawet jeśli nie jesteś dostatecznie zadowolony ze statusu Bento Lunch Box, możesz spróbować kanapkowych bułek sushi, takich jak nasze Masło Orzechowe i Owoce “Sushi”. Używanie foremek do wykrawania mini-kanapek w zabawnych kształtach to kolejny klasyczny tryb gotowości.

Możesz także wypróbować trasę imitacji-lunchables, pakując rundy chleba (lub krakersy) z różnymi wstępnie ułożonymi nadzieniami kanapkowymi i pozwalając swoim dzieciom wymieszać i dopasować własne obiady. W tym samym duchu spróbuj pakować niewielkie ilości różnych produktów spożywczych. (Wdrożyliśmy tę strategię również w naszych własnych dorosłych lunchach!)

Jakie masz strategie na przygotowanie domowych obiadów dla swoich dzieci? Wszelkie nowe przepisy na trafienie do udostępnienia?

Związane z: Wskazówka: jak zapamiętać twój lunch

(Zdjęcie: Flickr member fd na licencji Creative Commons)