Gdyby zielenie było mięsem, zimą jarmuż byłby stekiem z hangaru. To nie jest szpinak (filet, jeśli trzymamy się naszej analogii), który zajmuje zaledwie kilka sekund, aby szybko rozpłynąć się na patelni. Nie, niektóre twarde, kędzierzawe liście jarmużu potrzebują trochę delikatności, trochę czasu. I dlatego lubimy gotować nasze…

Ostatnio zaczęły się dyskusje na temat blogów kulinarnych, kiedy Molly z Orangette napisała o swojej miłości do gotowanej kapusty podawanej z jajkiem sadzonym.

Przeczytaj jej post tutaj: Gotowane Kale z jajkiem i tostami

Byliśmy szczęśliwi, że to widzimy, ponieważ to także nasz wybór. Próbowaliśmy sauteeing jarmuż w oliwie z oliwek, ale nigdy nie dociera do czułości, którą kochamy. W jakiś sposób jest słodszy, gdy jest bardziej miękki, a gotowanie go przez 20 minut (w zależności od tego, ile jarmużu, oczywiście) pozostawia go bezwładnym, ale nie bzdurnym. Nadal czujesz puszyste loki z liści w ustach i otrzymujesz przyjemną gumę do żucia.

Nie zawracamy sobie głowy pocięciem liści w paski; po prostu rozdzierajmy je widelcem (lub zębami), gdy już się ugotuje. I wrzucamy go z dużą ilością soli, pieprzu i oliwy z oliwek. Spróbuj. Jest niesamowicie pożywny, zbyt bogaty w witaminy A i C.

Czy jesz takie jarmuż??

Związane z: Przepis: Cavolo Nero Kale (inna technika: gotowanie na parze, następnie podawanie z tahini i sokiem z cytryny)

(Zdjęcie: członek Flickr limonada, licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons)