Jeśli jesteś mięsożercą, być może zmagałeś się z tym pytaniem (a przynajmniej zastanawiasz się nad jego brzmieniem). O co chodzi z wołowiną karmioną trawą? Jest to temat, o którym pisaliśmy już krótko, w tym jednominutowa porada, jak go ugotować, ale uważamy, że warto go odwiedzić. Ponieważ kupowanie wołowiny karmionej trawą powoduje dużą różnicę w jakości mięsa i wpływie, jaki wywiera na środowisko.

Nie jesteśmy hodowcami bydła ani rzeźnikami, więc nasza wiedza na ten temat została zebrana z bardziej autorytatywnych źródeł: Mianowicie pism Michaela Pollana, wyczerpującego początku Billa Nimana Książka kucharska Niman Ranch, i kilka szybkich punktów od Cree LeFavour’s Nowy stek, które Sara Kate zrecenzowała w tym tygodniu.

Oto nasz bardzo ograniczony samouczek, aby dać ci początek. Jesteśmy pewni, że wielu z was wie o tym wszystkim, może więcej, więc zachęcamy do zgłaszania kolejnych problemów w komentarzach.

Co jest złego w zwykłej starej wołowinie?
Zwiększone globalne zapotrzebowanie na wołowinę (zwiększyło się w ostatnich latach) oznacza, że ​​bydło musi być szybko uprawiane, tuczone i mordowane. Są coraz grubsze, gdy są zawarte w gniazdach. Problem polega na tym, że krowy nie spożywają wyłącznie zboża; są one przeznaczone do jedzenia trawy. Tak więc krowy w domach mogą zachorować, dlatego otrzymują antybiotyki. Duże farmy przemysłowe również karmią krowy nie tylko zbożem. Uzupełniają one żywność produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego, które są niebezpieczne i niezdrowe, oraz hormonami, dzięki którym szybciej rosną. Pamiętamy nawet artykuł mówiący o tym, jak karmiono krówki Fruity Pebbles.

Występuje również wpływ na środowisko, ponieważ wrota produkują więcej odpadów niż ziemia może obsłużyć, zanieczyszczając naszą wodę i powietrze. Również wpływ uprawy kukurydzy na karmienie krów, aby mogli nas karmić, jest trochę odwrotny, gdy jest trawa, zrównoważone zasoby, które i te słodkie krowy wolałyby jeść..

Co oznacza karmienie trawą??
Na początek zwierzęta mają lepsze życie. Wędrują, żują trawę, biorą drzemki na pastwisku. Coś w tym rodzaju. Jedzą dietę, którą urodzili się jeść, co oznacza, że ​​są zdrowsi. Posiadanie krów wędruje przez łąki, jest dobre dla środowiska; jak pisze Niman: “Wypasane zwierzęta zachowują inwazyjne roczne chwasty pod kontrolą, rycząc głowami nasiennych, utrzymując odwieczne rodzime trawy wracając wystawiając punkty wzrostu na światło słoneczne.” Kontrolowane wypasanie nawozi ziemię i chroni zasoby naturalne. Nie rosnąc i nie przesyłając zboża do miejsc żywienia, oszczędzamy również energię.

Wiele krów karmionych trawą, w tym te z rancza Niman, jest karmionych trawą i zbożem. Co to znaczy? Cielęta i młode krowy mogą się wypasać, jak to by naturalnie, ale ponieważ krowy karmione trawą potrzebują dużo więcej czasu, większość z nich w końcu zostaje przeniesiona do karmy dla utuczenia pod koniec ich życia. Przedsiębiorstwa, które starają się wypasać swoje bydło, zwykle mają bardzo różne miejsca docelowe niż producenci komercyjni. Karmią krowy całkowicie naturalną dietą wegetariańską.

Jak to wpływa na smak mojego steku?
Wołowina karmiona trawą bywa szczuplejsza i mniej tłusta niż wołowina karmiona zbożem. Dlatego farmerzy zwykle zmieniają krowy w zboże; daje to mięso, które jest najważniejszym marmurkiem. Jak pisze LeFavour: “Krowy mają jeść trawę, może trochę zboża wrzucane na deser”. Stek karmiony trawą, odpowiednio ugotowany, będzie równie soczysty i będzie miał lepszy smak od naturalnej diety krów.

Czego szukam w sklepie spożywczym?
Jeśli kupujesz od lokalnego rzeźnika, o którym wiesz, możesz zapytać o swoją wołowinę. Jeśli patrzysz na etykiety w sklepie spożywczym, LeFavour mówi, aby szukać takich rzeczy jak “bez dodanych hormonów wzrostu” lub “bez antybiotyków”, ponieważ jest mało prawdopodobne, że krowa została wychowana w grupie bez nich. Bardziej prawdopodobne jest, że krowa pasła się na niektórych polach, a następnie miała trochę ziarna na deser.

Związane z: Morris Grassfed Beef, ranczo poza San Francisco

(Zdjęcia: Elizabeth Passarella *)

* Notatka na tych zdjęciach: Wziąłem je na poboczu drogi w środkowej Kalifornii. Podczas gdy te krowy mogą wydawać się zatłoczone drutem kolczastym, były bardzo rozłożone i szczęśliwie pasły się, aż nieznajoma pociągnęła swój samochód i wyjęła kamerę.