Niektórzy ludzie nie są tak wrażliwi (szczęśliwi!), Ale większość z nas kończy z męczącymi, palącymi rękami przez wiele godzin, jeśli spróbujemy odciąć ostrą paprykę bez rękawiczek. Fakt, o którym zdaje się, że zapominamy na bieżąco. Gdy następnym razem zapomnisz o rękawicach i poczujesz się jakbyś palił, wypróbuj te rozwiązania:

Uczucie pieczenia po pocięciu papryczek chili pochodzi z olejków, które pokrywają skórę i są bardzo twarde. Proste mydło i woda niestety nie zawsze to robią!

1. Mydło do naczyń – Jeśli może przeciąć olej i tłuszcz na naszych talerzach, może zrobić to samo dla naszych rąk! Większość mydełek do naczyń ma właściwości rozpuszczania oleju, które wykraczają poza zwykłe mydła.

2. Pocieranie alkoholu – Olej z chili jest bardziej rozpuszczalny w alkoholu niż w wodzie, więc dobre rozlanie alkoholu może pomóc go zmyć. Wysokoprocentowy alkohol, taki jak wódka, może również działać w szczyptę.

3. Całe mleko lub jogurt – Ten ma na sobie powiew miejskiej legendy o tym, ale z drugiej strony papryka chili jest również bardziej rozpuszczalna w tłuszczach i olejach niż w wodzie, więc może zadziała. Porady na kilku forach internetowych mówią, aby wlać mleko lub jogurt do miski i moczyć ręce, aż uczucie pieczenia zatrzyma się.

Czy masz wypróbowaną i prawdziwą metodę mycia palącego się oleju z chili z rąk? Proszę Podziel się!

Związane z: Nie możesz wziąć ciepła? Jak jeść pikantne jedzenie

(Zdjęcie: członek Flickr Anders Adermark na licencji Creative Commons)