Czas zacząć myśleć o świątecznych prezentach! To nasza ulubiona część grudnia, a czytelniczka Rebecca pomaga nam w tym zadaniu:

Postanowiłem zrobić ciasteczkę dla przyjaciół i rodziny w te święta, aby po części uprościć wakacje. Ale nie jestem pewien, co zrobić z pakowaniem. Nie chcę umieszczać moich organicznych przekąsek w plastikowych woreczkach lub torbach, ale chcę, żeby granola stała się trochę świeża, a pieniądze są napięte. Jakieś pomysły?

Rebecca, nasza największa sugestia to szklane słoiki Mason o rozmiarach kwadratu, które, jak możesz być w stanie powiedzieć, lubimy do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy.

Można je łatwo ubrać i ozdobić, jak te na zdjęciu powyżej z zestawu Flickr AfricanKelli. Możesz zobaczyć o wiele więcej jej projektów i domowych prezentów w jej Jars of Renewal zestaw tutaj:

• Jars of Renewal at Flickr

Szklane słoiki, takie jak te, nadają się do recyklingu, są ładne i szczelne. Utrzymają świeżą granolę. Czują się także ważniejsze i bardziej istotne od opakowań z tworzyw sztucznych. Uwielbiamy wykorzystywać je do przechowywania i do codziennych aranżacji kwiatów.

Są również niedrogie; można je znaleźć za mniej niż dolara za słój w niektórych sklepach ze sprzętem i sklepach dolarowych.

• Kup kwaśne słoiki konserwowe: Wide Mouth Quart Mason Jars, 14,55 $ za kilkanaście w Amazon

Koszt wysyłki jednak będzie cię kosztować; sugerujemy kupowanie ich w każdym sklepie ze sprzętem lub nawet w sklepie spożywczym.

Innym pomysłem jest pakowanie muesli do woskowych papierowych torebek, a następnie do dekorowanych brązowych worków papierowych, jak te przedstawione powyżej z Marthy Stewart i naszego własnego posterunku w grudniu. Oto więcej sugestii dotyczących używania worków do pakowania żywności.

• Dobry produkt: Naturalne, niebielone woskowane torby papierowe
• Un-Gift Guide 2007: Old-Fashioned Candy Goodie Bags

Oto nasze ulubione przepisy na muesli:

• Granola z migdałami, morelami, żurawiną i ananasem
• Podstawowa formuła Granola
• Słodko-gorzka Granola
• Domowe Granola

Co jeszcze? Jakie masz pomysły na pakowanie prezentów, takich jak muesli? Czy masz zdjęcia do udostępnienia? Połącz je!

(Zdjęcia: członek Flickr africankelli licencjonowany do użytku na licencji Creative Commons, Martha Stewart, Amazon.com, Martha Stewart)