Oto wspaniałe pytanie od Emily. Ona chce przepisu naśladowca dla wielozbożowych pakietów owsianych Quaker’a.

Cześć, mam słabe miejsce na płatki owsiane Quaker’s Simple Harvest Maple Brown Sugar, ale są tak drogie! Chciałbym wymyślić dużą porcję suchej, błyskawicznej mieszanki płatków owsianych, tak, żebym mógł wrzucić porcję do miski w porankach i włożyć ją do mikrofalówki. Czy Ty lub czytelnicy mają pomysł, jak sklonować fantazyjne rzeczy Quakera w dużych ilościach, jednocześnie wycinając mniej potrzebne składniki, aby zachować ekonomiczność?

Dzięki!
Emilia

Emily, natychmiastowe płatki owsiane są całkiem proste. Przejrzeliśmy mnóstwo przepisów online na natychmiastową owsiankę; zwykle składa się z mieszanki pełnoziarnistego owsa, sproszkowanego owsa i trochę soli, cukru i mleka w proszku. Spróbuj zmieszać owsiane płatki owsiane, 2 łyżki stołowe owsiane (zmiażdżone na proszek w robot kuchenny lub blenderze), łyżeczkę mleka w proszku, 1/8 łyżeczki soli i łyżeczkę cukru. Dodaj trochę brązowego cukru i cynamonu również do smaku. Zmieszaj z wrzącą wodą 3/4 szklanki, aby uzyskać płatki owsiane.

Możesz zobaczyć dobrą krok po kroku i analizę kosztów tworzenia własnej owsianki instant tutaj:

• Tworzenie własnych domowych płatków owsianych: Wizualny przewodnik i analiza kosztów

Teraz jednym chwytem jest to, że rodzaj płatków owsianych, które lubisz, to nie tylko płatki owsiane: Quaker dodaje inne pełnoziarniste do ich mieszanki Simple Harvest. Obejmują one siemię lniane, pszenicę walcowaną, jęczmień i inne ziarna i smaki.

• Lista składników dla pakietów Quaker Simple Harvest

Ale odtworzenie tego nadal nie jest trudne. Dodaj do torebek łyżeczkę siemię lniane i kilka łyżek bulguru lub zwiniętej pszenicy. Skropcie też trochę syropu klonowego; rozpuści się, gdy dodasz gorącą wodę. Dodaj chrupiące orzechy pekanowe lub orzechy włoskie i suszone żurawiny, aby je wymieszać.

Eksperymentuj z innymi pełnymi ziarnami i nasionami! Możesz kupić tylko łyżkę stołową lub dwie z tych ziaren z dużych pojemników w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub w Whole Foods. Więc spróbuj różnych rzeczy; to będzie kosztować tylko centów kupić małe ilości tych ziaren.

Jeśli chodzi o coś innego, spróbuj zrobić w nocy stalową kromkę owsa i podgrzewaj miskę każdego ranka; oni naprawdę trzymają swoją konsystencję i smak. W niedzielę wieczorem tworzymy dużą pulę i jemy trzy dni z rzędu.

Związane z: Śniadanie na obiad: Owies o krojeniu ze stali, kokosowym, cynamonowym i pekan

(Zdjęcie: Mornings Unlimited)