Oto dobre pytanie czytelnika, nad którym często zastanawialiśmy się:

Czy można bezpiecznie zostawić masło z lodówki w naczyniu z masłem na kilka dni? W lodówce jest to zbyt trudne do rozprzestrzeniania się, ale nie chcę tego jeść, gdy wszystko zepsuje się. Jak długo jest za długa?

To pytanie jest przedmiotem wielu różnych opinii. Wielu kucharzy twierdzi, że nie tknęłoby masła, gdyby zostało wyjęte z lodówki ponad godzinę lub dwie; inni opuszczają go na tydzień. Okazało się, że oficjalne wytyczne USDA zakładają, że masło powinno być przechowywane w lodówce i tylko zmiękczyć “dziesięć do piętnastu minut” przed użyciem. To wszystko jest dobre i dobre dla tych, którzy lubią ich masło zimno i mocno, ale lubimy nasze bardzo miękkie i do smarowania! Czy dobrze jest zostawić go na ladzie, aby zmiękł?

Masło wytwarza się z pasteryzowanego mleka, więc szanse na wzrost bakterii są stosunkowo niskie w świeżym masła. Ponadto ma niską zawartość wody w maśle, a często także dodaje się sól, która również hamuje bakterie.

Bardziej bezpośrednim problemem jest jełczenie, gdy masło rozwija się poza smakiem i zapachem. Szybkość zjadania masła może być znacznie zmniejszona, zawsze pokrywając masło pozostawione do zmiękczenia. Chcesz jak najmniej powietrza w kontakcie z masłem, jak to możliwe.

Jednym z klasycznych sposobów konserwowania masła w temperaturze pokojowej jest francuski opiekun masła. Utrzymuje masło w małym naczyniu zanurzonym w zimnej wodzie. Możesz bezpiecznie zostawić go na ladzie na chłodne, ale całkowicie rozsmarowane masło.

• Masło Bell Crock, 19,95 USD w Butter Bell

Ostatecznie nie możemy powiedzieć dokładnie, jak długo można zostawić masło. Nie mamy problemu z pozostawieniem masła, aby zmiękł, o ile jest dobrze przykryty. Zwykle nie zajmuje nam to więcej niż kilka dni, aby przejść przez kij! W tym czasie nigdy nie mieliśmy zjełczałego masła. Ale jeśli martwisz się świeżością i bakteriami, proponujemy użycie francuskiego opiekacza do masła do miękkiego, ale wciąż chłodnego masła.

Oto jeszcze jedna odpowiedź na pytanie z rozszerzenia MU:

• Moja rodzina zostawia masło na ladzie.

(Do wszystkich dobrych pytań)
Następne pytanie?

(Najlepsze zdjęcie: Faith Durand)