Byliśmy trzeźwi w związku z masowym wołaniem z zeszłego weekendu i wzmocniliśmy naszą determinację, aby być bardzo ostrożnym, gdy kupujemy nasze mięso. W ten weekend przygotowujemy duże curry z wołowiny dla niektórych przyjaciół i myślimy, że nawet marka supermarketów “bez hormonów” nie jest wystarczająco dobra.

Szukamy lokalnej, dobrze wychowanej, humanitarnie mordowanej wołowiny. Oto niektóre z zasobów, które konsultujemy.

Eat Well Guide – Eat Well to pierwsze miejsce, na które patrzyliśmy. Jest to duża przeszukiwalna baza danych rolników, rzeźników, rynków zbytu i innych. Szukaliśmy wołowiny w promieniu 20 mil od naszego domu i od razu znaleźliśmy 10 farm, które ręcznie podnoszą wołowinę, świnie i kozy. Eat Well jest finansowany prywatnie przez GRACE i rozwija się w absolutnie wspaniałe źródło dobrze zorganizowanych i jasnych informacji o lokalnych zasobach żywności.

Katalog Eatwild – Eatwild koncentruje się na karmionych trawą i hodowanych zwierzętach i mięsie. Są także doskonałym źródłem do znalezienia dobrego mięsa.

• Rynki rolników – i oczywiście spróbuj na lokalnym rynku rolników. Mamy dwóch rzeźników na naszym lokalnym stałym rynku wewnętrznym i dają nam dobre rady dotyczące wyboru mięs. Wszyscy korzystają z lokalnych przetwórców mięsa i mięsa.

Gdzie kupujesz lokalne, pozbawione hormonów, dobrze uniesione mięso? Zostaw nam komentarz, informujący nas, gdzie jesteś i gdzie szukasz mięsa, któremu ufasz. Może uda nam się zbudować własny zestaw zasobów i opinii z całego kraju.

Więcej o wołowinie…

Czy Pampered Cows Smakuje lepiej?

Wskazówka jednominutowa: jak gotować wołowinę karmioną trawą

Dlaczego twardsze mięso tworzy dobre warkocze

Jak podbić stek w piekarniku

(Źródło zdjęcia: Kaisers Celtic Cattle)