(Źródło zdjęcia: Aida Mollenkamp)

Jesteśmy w tym momencie, w którym chodzi przede wszystkim o rozpoczęcie od nowa, co oznacza, że ​​staram się zachować moje postanowienia. Na froncie w kuchni jestem na szalejącym sprzątaniu – staram się jeść zdrowiej i nadaję mojej spiżarni trochę miłości. Jestem stronniczy w ziarnach, ponieważ jem głównie bezmięsne w domu, więc są one cegiełkami do prawie 90 procent moich posiłków.

Ale z wszystkich ziarenek schowanych w mojej spiżarni raz po raz obracam się do komosy ryżowej. Wiem, już mieliśmy nasz początkowy romans z quinoa, ale to, że nie jest na szczycie listy przebojów na Pintereście, nie znaczy, że uwielbiam to mniej.

Kiedyś patrzyłem na komosa jak kuzynka z ryżu, więc zamieniłem quinoa w czymkolwiek, od smażenia na patelni, przez zupy, aż po miski z ziarnami. Ale moja perspektywa z komosy ryżowej zmieniła się, gdy jadłem obiad w nowojorskim Nomadzie. Powinienem mówić o ich nienagannej służbie, wysokim wzornictwie lub oszałamiającym jedzeniu, ale chodziło mi tylko o chrupiącą komosę. Byłem w ich szparagach z prażonymi komosy ryżowej i brązowego masła, które poddałem obróbce odwrotnej, gdy tylko wróciłem do domu.

Nadal jestem fanatorką dla prażonej quinoi, ponieważ jest to bezglutenowy sposób na dodanie chrupkości i doskonały sposób na ponowne wymyślenie resztek gotowanej komosy ryżowej. Oto jak zrobić chrupiące quinoa.

(Źródło zdjęcia: Aida Mollenkamp)

1. Spłucz

Tak, już to słyszeliście, ale tak naprawdę to tym razem, ponieważ pomoże to w rozdzieleniu komosy ryżowej.

(Źródło zdjęcia: Aida Mollenkamp)

2. Użyj współczynnika 1: 1

Doprowadzić jedną część wody do wrzenia, a następnie dodać równe części komosy ryżowej (objętościowo) i gotować, aż będzie al dente (10 do 12 minut). Zauważyłem, że jednodniowa komosa ryżowa działa najlepiej, ponieważ wyschła; jednak gotowana i chłodzona quinoa również zadziała – po prostu trzeba będzie dłużej tostować.

(Źródło zdjęcia: Aida Mollenkamp)

3. Tost

Dodaj łyżkę tłuszczu (około 1 1/2 łyżki stołowej) do dużej patelni bez patelni lub żeliwa na średnio wysoką temperaturę. Kiedy jest lśniący, dodaj tyle komosy ryżowej (około 1 do 1 1/2 filiżanek komosy ryżowej), aby równomiernie pokryć dno patelni. Gotuj, mieszając od czasu do czasu, aż będzie złotobrązowy (około 15 minut). Jeśli opiekujesz więcej niż dwie filiżanki, rozłóż quinoę na brzegową blachę do pieczenia i gotuj w piekarniku o temperaturze 400 ° C, mieszając od czasu do czasu, aż złocisto-brązowe.

4. Ostudzić

Wyciągnij komosę z palnika lub wyjąć z piekarnika, tak jak jest złocisto-brązowa, a następnie ostudź ją na patelni lub na blasze do pieczenia. (Możesz zrobić prażoną komosę nazębną do dwóch dni wcześniej – przechowywać w hermetycznym pojemniku).

5. Ciesz się

Następnie wystarczy dodać chrupiące quinoa do następnego dania. Jest bardzo uniwersalny – używaj go jako dodatek do wszystkiego, od cukinii lub carpaccio z grzybów po koktajle. Oto niektóre z moich ulubionych sposobów korzystania z niego.

  • Dodano do muesli
  • Dodano do tacos
  • Jako dodatek do sałatek
  • Jako dodatek do zup

Musli with Crunchy Quinoa

Czy próbowałeś już robić tosty quinoa? Jaki jest twój ulubiony sposób korzystania z niego?