Nasza miłość do tej kanapki zaczęła się w liceum, kiedy często jedliśmy po metrze przez kilka dni w tygodniu, po treningu piłkarskim, z metra. Kiedy przeprowadziliśmy się do Nowego Jorku, odkryliśmy wersję w sklepie kanapkowym Lenny’ego, który ma kapustę i słodką paprykę. To ten, który ostatnio robiliśmy w domu – żadnych ciepłych, pieczonych warzyw, grzybów portabella, a nawet kawałków mozzarelli. Po prostu ostre, posiekane warzywa i nasze cztery niezbędne składniki…

Istnieje wiele opcji kanapek warzywnych. Większość z nich zawiera pieczone warzywa, a te są w porządku na inną okazję. Na tę kanapkę rozmawiamy o sałatce na dwóch kromkach chleba. Jest tak orzeźwiający i satysfakcjonująco chrupiący. Jeśli obawiasz się, że nie będzie wystarczająco dużo, dodaj trochę sera (dobrze jest też wymaz z twarożku).

I winę za to na Subway, ale dwie rzeczy, które absolutnie, pozytywnie musimy mieć, to papryczki bananowe i ogórki kiszone. Ostry, ostry smak i konsystencja są najważniejsze w naszych kanapkach. Oto zestawienie naszych podstawowych składników:

• Rozdrobniona sałata (Lubimy serca romaine, pokrojone w wstążki.)
• Pomidory
• Papryka, cienko pokrojona
• Ogórek kiszony
• Bananowe krążki z pieprzem
• Ostra musztarda

Na kanapce powyżej mamy też trochę majonezu i trochę pokrojonej marchwi. Lenny’s dodaje rozdrobnioną czerwoną kapustę, miodową musztardę i kiełki lucerny – wszystkie dobre rzeczy, które możesz chcieć rozważyć.

Czy ktoś jeszcze je takie świeże kanapki warzywne? Co jest twoje?

Związane z: Zdrowe odżywianie: Alternatywne kiełki Sandwich

Pierwotnie opublikowany 9 czerwca 2009.

(Zdjęcie: Elizabeth Passarella)