(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Słowo “naturalny” jest rzucane na etykietach produktów spożywczych, ale nie jest to termin regulowany, więc co to znaczy, gdy chodzi o masło orzechowe? Co jest naturalne masło orzechowe?

Po mojej wizycie na farmie orzeszków ziemnych, spędziłem trochę czasu w przejściu z masłem orzechowym, aby porównać etykiety i dowiedzieć się, co tak naprawdę wszystkie żargony i kombinacje składników naprawdę znaczą dla mojej ulubionej marki kremowej orzechowej dobroci.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Masło orzechowe jest podstawą do spiżarni w naszym domu i nadal moim celem na szybką przekąskę lub lunch bez problemu. Wezmę go na chleb, plasterki jabłek lub po prostu dużą łyżkę na mocny cios przed treningiem. Nigdy nie zastanawiałem się, co było w moim masłem orzechowym oprócz, no, orzeszków ziemnych i oleju.

Po obejrzeniu pełnowymiarowego zbioru orzeszków ziemnych w akcji, zastanawiałem się nad tym, co – oprócz pieczenia – sprawiło, że produkty z orzeszków ziemnych są tak pyszne, a wiersze i rzędy opcji naprawdę oferują miłośnikom masła orzechowego..

→ Zobacz trasę: Jak uprawiać orzeszki ziemne i zbierać w Alabamie

Co sprawia, że ​​to “naturalne” masło orzechowe?

Główna różnica między konwencjonalnymi i naturalnymi opcjami pojawia się w liczbie i wykazie składników.

Naturalne masło orzechowe

Produkty oznaczone zarówno “naturalnym”, jak i “masłem” zawierają zazwyczaj co najmniej 90% orzeszków ziemnych bez sztucznych słodzików, barwników i konserwantów.

Konwencjonalne masło orzechowe

Konwencjonalny pemasło anutowe może zawierać uwodornione oleje, cukier, sól i inne składniki, takie jak białko sojowe, syrop kukurydziany i stabilizatory.

Prawdziwie naturalne masło orzechowe na rynku zawiera tylko orzeszki ziemne i sól.

Opcje bez mieszania: komercyjna wersja oprogramowania Natural

Naturalne masło orzechowe wymaga mieszania, ponieważ nie są homogenizowane. Handlowe marki oferujące naturalną alternatywę zazwyczaj zawierają dodatkowy stabilizator, taki jak olej palmowy. Olej palmowy zastępuje uwodorniony olej roślinny, aby zapobiec separacji oleju i utrzymać kremową, nadającą się do rozsmarowywania teksturę. Wiele z tych produktów może być na przemian oznaczane jako spready.

Chociaż zawierają 90% orzeszków ziemnych i luźno kwalifikują się jako naturalne, są one stabilizowane olejem palmowym, który jest poza definicją zwykłego masła orzechowego.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)


Czy naturalne masło orzechowe jest lepsze dla Ciebie?

W przeważającej części wartość odżywcza między naturalnymi i konwencjonalnymi masłem orzechowym jest względnie taka sama, pod warunkiem, że tradycyjne masło orzechowe nie zawiera żadnego dodatku cukru. Wszystkie masła orzechowe zawierają mono- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą obniżać poziom cholesterolu. Produkty bez dodanego stabilizatora mają tę zaletę, że są beztłuszczowe. W związku z tym olej arachidowy może oddzielić się od masła orzechowego i zebrać na górze słoika. To wymaga trochę cierpliwości i często trochę bałaganu, aby wszystko się z powrotem złączyło.

Chłodzenie tych produktów może zmniejszyć wydzielanie oleju arachidowego, ale z kolei może być trudniejsze do rozprzestrzenienia.

Często naturalne masło orzechowe może mieć bardziej kruche tekstury. Właściwie wolę to od przekąsek i pieczenia, ale nie jako dużą, serdeczną łyżkę. Specjalne marki, takie jak CrazyRichards, rozpoczęły się na długo przed tym, zanim naturalne masło orzechowe było modne, aby dać konsumentom to, co najlepsze z obu słoików – naturalne składniki i pyszne, dające się rozsmarować dobroć fanów orzeszków ziemnych uwielbiają tak bardzo.

Jakie masz preferencje dotyczące masła orzechowego, naturalne, a może nadal jest to Twoja dziecięca marka? Czy ktoś robi swoje? Chciałbym usłyszeć więcej sprawdzonych przez czytelnika porad, na których najlepiej sprawdza się to, które przepisy lub ulubione przekąski z tym pysznym materiałem.

→ Stwórz własne: Jak zrobić domowe masło orzechowe