Wielkie burze przebiły się przez wschodnią część Stanów Zjednoczonych w piątek, a miliony ludzi wyjechały bez prądu przez cały weekend. Byłeś jednym z nich? Jeśli tak, czy masz teraz w sobie moc, czy też masz się dobrze i nadrabiają zaległości w czytaniu bloga w kawiarni lub w biurze? Pomiędzy tymi dziwacznymi burzami i sezonem huraganów, wydawało się, że nadszedł czas, aby ponownie zapoznać się z podstawowym protokołem bezpieczeństwa w lodówce. Oto, co powinieneś wiedzieć, na wypadek, gdyby twoja lodówka i zamrażarka straciły sok.

Lodówka Bezpieczeństwo: The Essentials

Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa w lodówce, od Centers for Disease Control and Prevention:

Jeśli zasilanie zostanie wyłączone na mniej niż 2 godziny, jedzenie w lodówce i zamrażarce będzie bezpieczne do spożycia. Gdy zasilanie jest wyłączone, drzwiczki lodówki i zamrażarki powinny być zamknięte tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby zapewnić dłużej chłód.

Jeśli zasilanie jest wyłączone na dłużej niż 2 godziny, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

• Dla sekcji zamrażarki: Zamrażarka, która jest w połowie zapełniona, będzie bezpiecznie przechowywać żywność do 24 godzin. Pełna zamrażarka będzie przechowywać żywność bezpiecznie przez 48 godzin. Nie otwieraj drzwi zamrażarki, jeśli możesz tego uniknąć.

• Dla części chłodzonej: zapakuj mleko, inne produkty mleczne, mięso, ryby, jajka, sos i resztki zepsute do lodówki otoczonej lodem. Tanie lodówki styropianowe są w tym celu odpowiednie.

• Użyj termometru do jedzenia, aby sprawdzić temperaturę żywności tuż przed gotowaniem lub spożyciem. Wyrzuć żywność o temperaturze wyższej niż 40 stopni Fahrenheita.

– Źródło: Co musisz wiedzieć, gdy moc zniknie niespodziewanie

Tam jest magiczna liczba? 2 godziny. Tak, po dwóch godzinach albo przenieś rzeczy w twojej lodówce do chłodziarki albo działającej lodówki. Nie zadzieraj z zepsutym jedzeniem; nie warto chorować.

Co wyrzucić i co trzymać

OK, więc twoja lodówka była bez zasilania i powyżej 40 ° F przez ponad 2 godziny. Czy jest coś bezpiecznego do utrzymania?

tak, niektóre przyprawy i pokarmy są w porządku, chociaż mięso i większość produktów mlecznych musi iść. Oto bardzo przydatna i przydatna lista z FoodSafety.gov na temat tego, co należy zachować i co wrzucić:

Chłodzone jedzenie i przerwy w dostawie prądu: kiedy oszczędzać i kiedy się wyrzucać w FoodSafety.gov

Więcej zasobów na bezpieczeństwo lodówek i gotowość na wypadek katastrof:
• Bezpieczeństwo żywności w sytuacjach awaryjnych – USDA
• Czy jakiekolwiek przyprawy są bezpieczne do utrzymania po awarii zasilania?
• Gotujesz w huraganie? 5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia
• Hurricane Irene i What We Ate: Obserwacje z Nowego Jorku

Co z Tobą? Czy straciłeś moc, czy też uniknąłeś burzy??

(Zdjęcie: Emma Christensen)