Jeśli masz alergię pokarmową, Halloween jest wspaniałym świętem, abyś poczuł się pominięty. Na przykład: W domu na rogu rozdaje się snickerskie kraty wielkości króla? Fajnie – ale jestem super uczulony na orzeszki ziemne!

Na szczęście mamy projekt Teal Pumpkin, który zachęca ludzi do dostarczania nieoczywistych smakołyków trick-or-treaters w dedykowanych dyniach turkusowych. Chcesz być bohaterem z sąsiedztwa w Halloween? Pukaliśmy Nancy Gregory, starszego dyrektora ds. Komunikacji w FARE, o jej wskazówki dotyczące najbardziej zabawnych i niedrogich gadżetów dla dzieci z alergiami..

(Image credit: FARE)

Czym jest projekt Teal Pumpkin?

Rozpoczęty przez FARE (Food Alergy Research & Education) w 2014 r. Po zainspirowaniu się Becky Basalone (mama, która rozpoczęła projekt Teal Pumpkin w swojej własnej społeczności), inicjatywa rozprzestrzeniła się od tego czasu do wszystkich 50 stanów i 12 krajów.

“Bardzo łatwo jest zaangażować się w projekt Teal Pumpkin” – mówi Gregory. “Możesz albo pomalować tęczówkę z dyni, kupić tęczową dyńkę w sieci handlowej, która nosi oficjalnie licencjonowane towary, albo po prostu wydrukować darmowy znak, który ogłasza, że ​​twój dom bierze udział” (pobierz tutaj znak).

Następnie po prostu załaduj swoją turkusową dynię z niejadalnymi smakołykami, aby rozdać dzieciom z alergiami pokarmowymi lub innymi ograniczeniami żywieniowymi.

Czytaj więcej: Czym jest projekt Teal Pumpkin?

Nadal mogę rozdawać cukierki?

Możesz dalej rozdawać słodycze, jak zwykle, ale Gregory podkreśla wagę trzymania nieżywnościowych potraw w osobnym pojemniku (zachowaj słodycze w pomarańczowej dyni i niejadalne smakołyki w dyni).

Robiąc zakupy dla cukierków na Halloween, możesz również zwracać uwagę na produkty, które nie zawierają ośmiu alergenów (sprawdź listę typowych alergenów FARE tutaj). “Niektórzy sprzedawcy mają sekcje na Halloween traktowane jako” przyjazne alergikom “i byłoby to świetne miejsce na rozpoczęcie” – sugeruje Gregory.

Jakie nie-jadalne przysmaki powinienem włożyć do mojej baniki z dyni?

“Istnieje wiele fajnych, niedrogich opcji, które można kupić w dużych ilościach” – mówi Gregory. Tutaj możesz zapoznać się z sugestiami inicjatywy. Zebraliśmy również listę własnych (niedrogich) propozycji, które pomogą ci odnieść sukces w pierwszym projekcie Teal Pumpkin. Złóż zamówienie na Amazon lub naciśnij sklep dolara.

8 niedrogich przysmaków, którymi można podarować to Halloween

  • Pierścienie Pająka, 8 USD za 144
  • Pęcherzyki Halloween, 17 USD za 24
  • Creepy Plastic Bugs, 11 USD za 100
  • Znaczki Halloween, 8 USD za 24
  • Halloween Bouncy Balls, 15 USD za 72
  • Mini Halloweenowe podkładki, 10 USD za 24
  • Kły wampirów, 14 USD za 72
  • Bransoletki Glowstick, 8 USD za 100

Czy w tym roku będą dostępne uczta bez alergii? Co będziesz rozdawać?