Często pojawiają się pytania dotyczące gotowania w małych pomieszczeniach. Podczas gdy inne urządzenie może nie wydawać się logiczną odpowiedzią, piekarnik z blatem to doskonałe rozwiązanie do świadomego energetycznie gotowania w małej przestrzeni.

Pozwól mi policzyć sposoby…

Bawiłem się piekarnikiem Breville Smart Oven, który tak, robi tosty, ale jest czymś więcej niż tosterem. Jest wystarczająco duży, aby upiec ciasto, nawet 13-calową pizzę, szybko się nagrzewa i ma kilka schludnych funkcji, takich jak magnetyczny stojak, który wysuwa się po otwarciu drzwi. Ta konkretna jednostka byłaby naprawdę dobrym wyborem do kuchni bez piece (widzę to bardziej, niż można się spodziewać w apartamentach NYC) lub dla każdego, kto próbuje ograniczyć zużywającą się energię Dlaczego warto nagrzać duży piec gazowy do upieczenia ziemniaka?

Oto kilka rzeczy, z których korzystam z mojego pieca do tostowania. Powiedz nam w komentarzach, jak używasz swojego.

  1. Rozgrzej talerze przed podaniem. Wiele dużych pieców obniża się do 200 ° F, co może być zbyt wysokie. Kuchenka z blatem obniża się. Lubię płyty grzewcze przez 5 minut w temperaturze 170 ° F.
  2. Orzechy tosty. Ułóż w jednej warstwie na załączonej patelni lub arkuszu folii aluminiowej. 350 ° F przez 10-15 minut, mieszając, aby obracać nakrętki co 5 minut.
  3. Zrób małe partie ciasteczek, muffinek, pojedynczych ciast
  4. Gotuj boczne naczynia (jak farsz), podczas gdy główny piekarnik zajmuje coś większego (indyk).
  5. Pieczone małe partie mięsa: cały kurczak pieczony w piecu, poćwiartowany, pasuje łatwo, podobnie jak polędwiczki wieprzowe, kilka funtów żeberek itp..
  6. Ponowne ogrzewanie resztek.
  7. Rozmrozić zamrożone składniki.
  8. Upiecz ziemniaki.
  9. Rozpuść ser na francuskiej zupie cebulowej.
  10. Wszystko, czego używałbyś dla brojlera, z dodatkową korzyścią zużywania mniejszej ilości energii i większej kontroli: twoje pieczone jedzenie będzie na przeciwpoziomie dzięki przezroczystemu okienku.

Wielkim argumentem, który zawsze dotyczy pieców tostowych, jest to, że nie robią toastu dobrze. Jest to częściowo prawda, choć różni się w zależności od modelu. Breville wykonuje dobrą robotę, chociaż w czasie dłuższym niż tradycyjny toster. Zapomnij o toastu, chodzi o gotowanie (całkowicie, jeśli wybierzesz) z piekarnikiem z blatem. Pożegnaj rachunek za gaz.

Osoby zwracające uwagę na zastąpienie tradycyjnego piekarnika powinny unikać tanich tanich tostowych piecyków. Poszukaj piekarnika z blatem z konwekcją i co najmniej 1500 watów mocy.

Więc śmiało, powiedz nam, dlaczego uwielbiasz swój piekarnik z blatem i powiedz nam, który z nich masz.

• Sprawdź inteligentny piekarnik Breville w Amazon (247,99 USD) i Williams-Sonoma (249,95 USD)

Związane z: Czy mógłbyś żyć bez pieca?