Byłem skrupulatny w obieraniu warzyw. Również? Zwykle jadłem o wiele mniej warzyw i mam o trzy mniej dzieci niż dziś. Stawałem się coraz lżejszy w obieraniu, zwłaszcza jeśli warzywa będą gotowane. Poza tym, czy w skórze warzyw i owoców nie ma składników odżywczych? Ostatecznie, to, czy warzywo zostanie obrane, zależy od kilku rzeczy.

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

Jak podjąć decyzję?

  1. Ile godzin jest w ciągu dnia? Jak bardzo jestem zajęty i jak długo mogę czekać na jedzenie?
  2. Organiczne lub nie? Bardziej prawdopodobne jest, że obierzę nieorganiczne warzywa korzeniowe, mimo że dobry peeling zwykle nie pozwala.
  3. Czy dzieci patrzą? Czego nie wiedzą … prawdopodobnie nie posmakują.
  4. Jak będzie przygotowane warzywo?? Puree zupa? Pshaw. Nie ma mowy, że obieram te marchewki lub ziemniaki. Brawo dla dodania smaku! Mogę obrać pieczone buraki, ale nie jestem skrupulatny i mogę zostawić pokos lub trzy.
  5. Jak bardzo są brudni? Prawda: niektóre buraki wyglądają, jakby były przechowywane w ziemi przez długi czas. Z drugiej strony marchew, pasternak i rzepa rzadko są tak ziemiste. Obiorę coś, co wydaje się nie do wyczyszczenia.
  6. Czy skórka dodaje wartość smakową? Moim zdaniem, ogórki są niczym bez chrupiącej skóry. Skórki ziemniaczane są pyszne. W przeciwnym razie restauracje sprzedają je upieczone i nadziewane serem i boczkiem?
  7. Czy moi rodzice to obierali? Jako dorosły dowiedziałem się, że niektórzy ludzie obierali szparagi i seler. Właściwie to nie miałem pojęcia, że ​​to coś. Naucz się czegoś nowego każdego dnia! Ale nadal nie złapiesz mnie, obierania szparagów lub selera.

Omawiając ten problem z kilkoma przyjaciółmi podczas lunchu (w restauracji, gdzie, nawiasem mówiąc, marchewki w mojej sałatce były obrane, ale rzodkiewki nie były), dowiedziałem się, że wielu z nas przestało obierać jako dorośli, kiedy usłyszeliśmy więcej o składniki odżywcze, których nam brakowało. Czy mamy rację? Cóż, trochę.

Jak o tobie? Co sprawia, że ​​decydujesz się na obieranie? Czy podążasz śladem swoich rodziców lub tworzysz własną ścieżkę??