W tym tygodniu dylemat planowania posiłków – zawsze jest co najmniej jeden – jest to, że nasza zmywarka jest nieczynna z powodu możliwej do przewidzenia przyszłości. Na szczęście dla mnie mamy umowę “gotuję, ty czysty”, a mój mąż jest podstawową zmywarką. Wciąż planuję dla nas tydzień łatwych kolacji w jednym garnku.

Oto, gdzie świecą kolacje w jednym garnku: oszczędzają czas, a nie tylko tych, którzy zmywają naczynia! Zwykle oznaczają mniej składników, bardziej opływowe kroki i, tak, mniej czasu na sprzątanie. Tak więc niezależnie od tego, czy wchodzisz w letnie dni, czy jesteś już w pełnym trybie “back-to-school”, te jednogarnkowe posiłki pomogą Ci włożyć smaczne kolacje na stole w tym tygodniu.

Witamy w tym tygodniu w planie posiłków

Uważam, że planowanie posiłków jest sekretem bezstresowych kolacji w tygodniu. Ponieważ jestem często pytany przez znajomych i rodzinę, co gotuję na kolację każdego tygodnia, dzielę się moim cotygodniowym planem posiłków tutaj. Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się planu posiłków i szukasz prawdziwego przykładu tego, jak to działa, czy jesteś starym profesjonalistą szukającym inspiracji, oto spojrzenie na to, jak karmię swoją rodzinę w tym tygodniu.

Nowy w planowaniu posiłków? Zacznij tutaj.

  • Przewodnik dla początkujących do planowania posiłków: co warto wiedzieć, jak odnieść sukces i co pominąć
  • Najlepszy sposób na weekend na sukces planowania posiłków
  • Zadaj sobie te 5 pytań przed rozpoczęciem planowania posiłków
  • 5 Strategii do zbierania przepisów na tydzień planowania posiłków

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Poniedziałek: Ciecierzyca z pomidorów w jednym naczyniu i Orzo

To jeden z tych przepisów, które każdy powinien znać i pokochać. To szybkie gotowanie i wykorzystuje składniki spiżarni – wygraj! Mamy to z prostą sałatką z rukoli.

(Źródło zdjęcia: Chungah Rhee)

Wtorek: Arkusz Pan Sweet Potatoes i Black Bean Hash

Ta mieszanka śniadaniowa na parze jest również doskonała z tortillami jako tacos lub podawana z frytkami. Wykorzystuje ona również najlepsze letnie warzywa, takie jak cukinia, świeża kukurydza i czerwona papryka, co oznacza, że ​​jest oszczędna.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano | Kitchn)

Środa: Arkusz Pan Miód-Dijon z kurczakiem i warzywami

Pewnie, ta kolacja z prześcieradłem ma bardziej falliczny klimat, ale ponieważ potrzebuje tylko około 30 minut w piekarniku, nie będziesz musiał zbytnio podgrzewać kuchni, by przygotować naprawdę satysfakcjonującą kolację. Wyciągam też mrożone brokuły i pieczemy je bez rozmrażania, aby ta kolacja była jeszcze szybsza.

(Image credit: Lauren Volo)

Czwartek: One-Pot 30-minutowe Zoodles i klopsiki

Tak, kolejny przepis z cukinii w jeden tydzień! Być może możesz odnieść się do zderzaka z cukinią z ogrodu lub CSA? Spiralizowanie to dobry sposób na szybkie gotowanie i zjedzenie ich z sosem. Ten przepis wykorzystuje mrożone klopsiki i sfermentowany sos do cięcia czasu i dania na pół.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Piątek: Veggie Supreme Pizza

Używam tego przepisu na pizzę na parze z warzywami jako szablonu do wykorzystania resztek z tygodnia na naszej pizzy. Wczorajsze klopsiki są mile widziane, aby dołączyć we wtorek do resztek cukinii, pieprzu, a nawet kukurydzy.

Kliknij poniżej, aby uzyskać więcej wskazówek, spostrzeżeń i pomysłów od ekipy Meal Plan Club i czytelników takich jak Ty.

Dołącz do naszego klubu na Facebooku