Niektóre dzieci są przez całe życie wybrednymi zjadaczami, ale większość dzieci ma wiosenne i słabnące sezony. Czasami nawet dzień po dniu. W tej chwili moja 6-latka odmawia kalafiorowi, chyba że jest zmiażdżona. Na szczęście istnieje strategia obiadowa, którą nazywamy “dekonstrukcją”, która powstrzymuje nas od gotowania oddzielnych posiłków i ratowania zdrowia psychicznego podczas wybiórczych porach roku. Dekonstrukcja obiadu pozwala na pakowanie składników posiłku dla wybrednych zjadaczy (na przykład, opuść sosy lub przyprawy), aby twoje dzieci mogły uzyskać pożywny (ale nigdy nie wybredny) posiłek i zjedz coś, co ci się spodoba.

Nie wiesz, jak wygląda ta strategia w prawdziwym życiu? Oto, jak wygląda tydzień posiłków dla mojej czteroosobowej rodziny, gdy jedno z moich dwójki dzieci próbuje rzucić się na zielone warzywa.

Witamy w tym tygodniu w planie posiłków

Uważam, że planowanie posiłków jest sekretem bezstresowych kolacji w tygodniu. Ponieważ jestem często pytany przez znajomych i rodzinę, co gotuję na kolację każdego tygodnia, dzielę się moim cotygodniowym planem posiłków tutaj. Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się planu posiłków i szukasz prawdziwego przykładu tego, jak to działa, czy jesteś starym profesjonalistą szukającym inspiracji, oto spojrzenie na to, jak karmię swoją rodzinę w tym tygodniu.

Nowy w planowaniu posiłków? Zacznij tutaj.

  • Przewodnik dla początkujących do planowania posiłków: co warto wiedzieć, jak odnieść sukces i co pominąć
  • Najlepszy sposób na weekend na sukces planowania posiłków
  • Zadaj sobie te 5 pytań przed rozpoczęciem planowania posiłków
  • 5 Strategii do zbierania przepisów na tydzień planowania posiłków

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Poniedziałek: Makaron z fetą, brokułami i kiełbasą

Ah, pasta – najlepszy przyjaciel wybrednego jedzącego! Nie wszystkie przepisy na makaron są elastyczne (patrzysz na ciebie, jeden makaron), ale ten przepis pozwala ci na porcję zwykłego makaronu dla wszystkich, trochę kiełbasy dla niektórych, brokuły dla innych, a na końcu dla kilku feta. Posiekaj i gotuj dodatkowe brokuły na później w tygodniu. Jeśli masz znęcającego się od makaronu, zastanów się nad pieczeniem kilku ziemniaków – słodyczy lub russetów – i podawaniem kiełbasy i brokułów. Jeśli skończysz robić ziemniaki, na tyle przygotuj się na środową kolację.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Wtorek: Sheet Pan Chicken Fajitas

Oto, jak robimy te fajitas w moim domu z dwoma drobnymi dziećmi. Najpierw odkładam na bok kilka pokrojonych w plasterki papryki, by podawać je surowym dla moich dzieci, zanim wszystko wejdzie do piekarnika. Podczas pieczenia kurczaka, papryki i cebuli upiekam tortille i robię kilka prostych serowych quesadillas dla dzieci. Nadal dostaną fajita kurczaka z surową papryką i quesadillas, ale ich talerze wyglądają zupełnie inaczej niż nasze. Zaoszczędź wszelkie resztki fajita na jutrzejsze dwa razy upieczone ziemniaki.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Środa: Bacon-Cheddar Dwa razy upieczone ziemniaki

Rozważ ten przepis na dwa razy upieczone ziemniaki, szablon i proste ulepszenie pomysłu na pieczone ziemniaki na obiad. Mniej wybrednym zjadaczom można delektować się tym prosto z zieloną sałatą z boku lub można złożyć resztki kiełbasy (od poniedziałku) lub kurczaka i papryki (od wtorku) do nadzienia. Dla super wybrednych zjadaczy, ułóż skórkę ziemniaczaną tylko z serem i podawaj brokuły (pamiętaj, że przygotowałeś je w poniedziałek!), Kupa jogurtu i pokrojone jabłka z boku.

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Czwartek: śródziemnomorska ciecierzyca i okłady z fety

Stawianie przepisu, który naprawdę chcę zjeść na planie posiłku z wybrednego tygodnia, powstrzymuje mnie od zmęczenia się kolacją. Owijki te dowodzą, że możesz mieć to, czego chcesz i karmić wybrednych jedzących. Używam poniedziałkowego sera feta w opakowaniach dla siebie, a następnie robię super-proste okłady dla wybrednych dzieciaków (pomyśl: tylko ciecierzycy z ciecierzycy lub przesuń hummus zakupiony w sklepie) i podawaj z boku plasterki ogórka. Będę też chrupał kilka plasterków prosciutto kupiłem na piątkową pizzę na wrap mojego męża (on nie lubi fety).

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Piątek: szynka parmeńska i pizza Arugula

Ta pozornie dojrzała pizza przygotowuje cię do upieczenia pizzy z serem i pomidorami. Aby zapewnić dzieciom jedzenie warzyw przed pizzą, przygotuję talerz pokrojonych surowych warzyw, takich jak marchewka, papryka i groszek cukrowy (lub wszystko, co zostało w lodówce) i trochę dipu. Są bardziej skłonni do jedzenia, kiedy są głodni i czekają na pizzę.