Dzieci nie są zobowiązane do szybkiego obserwowania Ramadanu, ale ważne jest, aby byli zajęci i włączali ich w świąteczny tryb miesiąca. Oto kilka sugestii, które pozwolą im zainteresować i zintegrować przez cały miesiąc.

1. Zabierz swoje dzieci na posyłki do Ramadanu.

Zabierz dzieci ze sobą w ciągu dnia, aby załatwiać sprawunki – szczególnie te związane z działaniami Ramadanu. Takie rzeczy, jak zakupy spożywcze czy wizyta na lokalnym targu rolniczym to świetne pomysły, ponieważ możesz pokazać swoim dzieciom głębsze związki z tym, skąd pochodzi nasza żywność. Świadome życie i świadome jedzenie są częścią doświadczenia Ramadanu i jest to bardzo aktywny sposób angażowania ich w tę koncepcję..

2. Zaangażuj swoje dzieci w planowanie posiłków.

Pozwól im pomóc Ci zaplanować menu Ramadan dla Suhoor i Iftar. Kiedy robią zakupy u ciebie, ta część jest o wiele łatwiejsza. Porozmawiaj o tym, co możesz zrobić z produktami sezonowymi lub lokalnie uprawianymi i omówić tradycyjne rodzinne przepisy. Kiedy już zdecydujesz się na menu, przypisz im kilka zadań, które będą inicjować jeszcze większy udział w tych rodzinnych posiłkach, takich jak ustawienie stołu lub ustawienie budzika, aby wszyscy w domu budzili się, aby mieć zdrowy, znaczny posiłek suhoor.

  • 35 Pyszne i pełne pomysłów na kolację dla Iftar
  • Plan posiłku Ramadan na tydzień pysznych i odżywczych posiłków
  • 10 Make-Ahead, Energy-Packed Przepisy, aby zrobić dla Suhoor

3. Poproś dzieci, aby powiadomiły sąsiadów o Ramadanie.

Jest to świetny sposób, aby uczyć dzieci o szczegółach Ramadanu i jak wytłumaczyć je innym w najprostszy, najbardziej znaczący sposób. Wykonuj ozdobne, słodkie metki do torebek z gadżetami wypełnionych domowymi słodyczami i ręcznie dostarczaj je swoim sąsiadom i przyjaciołom.

(Image credit: Lucy Hewett)

4. Znajdź nową okazję dla wolontariuszy z dziećmi.

Z dziećmi porozmawiaj o sprawie, która jest dla nich najważniejsza lub dla całej rodziny. Znajdź lokalną organizację, która wspiera tę sprawę i zaplanuj jak najwięcej okazji do uczestnictwa w wolontariacie w czasie ramadanu. To świetny sposób na wydobycie ukrytych pasji z wielkich przyczyn i dostosowanie koncepcji oddania siebie i swoich talentów, aby pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia.

5. Zaplanuj jedną specjalną aktywność w weekend.

Weekendy mogą być trudne do utrzymania porządku i poczucie celu w domu, gdy jest wiele rzeczy do przygotowania posiłków Iftar i spotkań rodzinnych w godzinach wieczornych. Zachowaj porządek i zaplanuj jedną poranną lub wczesną popołudniową aktywność (gdy masz wystarczająco dużo energii) w sobotę lub niedzielę, która stanie się niezapomnianym przeżyciem dla każdego. Może to być wizyta w lokalnym muzeum, ogrodzie botanicznym lub arboretum lub spacer po pięknym szlaku, gdzie wszyscy mogą obserwować cuda natury razem na świeżym powietrzu. Cokolwiek to jest, zaplanuj to razem.

Jakie są sposoby, aby Ramadan był wyjątkowy dla twoich dzieci? Daj nam znać w komentarzach!