Każda mama wie, że gdy jesteś z dziećmi, lepiej przynieś jakieś przekąski. Małe dzieci mają maleńkie brzuszki i przestrzenie uwagi, więc załadowanie ich do posiłku przed wyjściem z domu nie zawsze będzie działało.

A ponieważ zawsze szukamy sposobów na dodawanie większej ilości owoców i warzyw do diety naszych dzieci, wrzucenie do torby kilku torebek owoców i warzywnych przecierów wydaje się mądrym posunięciem. Torebki te nie ulegają stłuczeniu lub muszą zostać pocięte, jak świeże owoce. A jeśli ich nie używasz, nie ma problemu – będą trzymać się przez miesiące, dopóki ich nie otworzysz.

Po pierwsze, 3 rzeczy, które warto wiedzieć o torebkach z owocami i warzywami

1. Nie uczą wielu lekcji o jedzeniu.

Torebki z purée nie uczą maluchów o teksturach w jedzeniu, żuciu, paleniu w celu wyżywienia się, a nawet o tym, jak wygląda pożywne jedzenie. Dodatkowo żucie jest ważną częścią pełnego samopoczucia. Naukowcy twierdzą, że akt żucia wysyła “sygnały nasycenia” do mózgu.

2. Mogą być myląco słodkie.

Nawet przeciery z warzywami są słodkie, ponieważ mieszają się ze słodkimi owocami, takimi jak jabłka i gruszki. Chociaż miło jest mieć możliwość włożenia szpinaku do swojego maleństwa w czasie przekąsek, to nie pomaga im rozwinąć upodobania do faktycznego warzywa..

3. Nie mają masy błonnika.

Woreczki zawierają mniej więcej taką samą ilość naturalnego cukru ze świeżych owoców (i bez dodatku cukru), ale zwykle nie tyle z błonnika. Większość saszetek zawiera około 12-15 gramów cukru na porcję i 1 gram włókna. Dla porównania, filiżanka krojonych jabłek zawiera 11 gramów cukru i prawie 3 g błonnika. Warto również zauważyć: 4 łyżeczki cukru są w 1 łyżeczce, więc jedna torebka może mieć około łyżki cukru.

Z tych powodów eksperci zalecają podawanie torebek malucha tylko jako okazjonalne przekąski, a nie zamienniki posiłków. Sprawdź również informacje żywieniowe i listę składników na odwrocie. Jeśli wybierzesz torebkę na zdrową zieleninę, ale znajdują się one na samym końcu listy, produkt prawdopodobnie nie zawiera ich zbyt wiele.

5 woreczek z owocami i warzywami, które możemy uzyskać za sobą

Oceniliśmy wszystkie woreczki z purée (skierowane do małych dzieci, a nie dzieci), które mogliśmy znaleźć. Kilka marek podniosło się do góry, aby utrzymać cukier na niskim poziomie i dodać do tego błonnik, białko lub warzywa.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

1. Happy Tot Organics

Ta linia organiczna oferowała bardziej hojną serwatkę niż większość (nieco ponad 1/2 filiżanki), a jednak większość smaków miała mniej cukru niż inne marki.

 • Love My Veggies, 18 USD za 16 woreczków: Pierwszymi składnikami są warzywa, takie jak szpinak, marchew i cukinia. Dwa smaki mają 6 lub 7 gramów cukru; pozostałe dwa smaki były zwykle 12 lub 15 gramów. Większość ma 2 gramy błonnika i 1 lub 2 gramy białka.
 • Fibre i białko, 25 USD za 16 woreczków: Nieco mniejsza porcja, ale dodatek serwatki daje tym owocom i warzywom połączenie odrobiny białka. Większość ma 9 gramów cukru, 3 gramy błonnika i 3 gramy białka.
 • Supersmart, 22 dolary za 16 woreczków: Te przeciery owocowe z dodatkiem warzyw powstają z mieszanki witamin i minerałów, która zawiera cholinę i wapń oraz zdrowy dla mózgu olej z alg DHA. Znajdziesz 10 do 13 gramów cukru, 2 do 3 gramów błonnika i 1 do 2 gramów białka.
 • Superfoods, 14 USD za 16 woreczków: Dodanie nasion chia dodaje Omega-3 i błonnik. Smaki średnio wynosiły 14 gramów cukru, 3 gramy włókna i 2 gramy białka.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

2. Sprout Power Pak, 27 USD za 18 woreczków

Spośród sześciu smaków najczęściej są to owoce proste, podczas gdy inne mają trochę szpinaku lub dyni piżmowej. To, co je wyróżnia, to “super mieszanka” fasoli, daktyli, mleka kokosowego i chia – więc wszystkie mają dodatkowe błonnik i białko. (Dla Twojej referencji zawierają one od 11 do 15 gramów cukru, 4 gramy błonnika, 3 gramy białka w woreczku).

(Źródło zdjęcia: Amazon)

3. Śliwkowe Organics

Ta ekologiczna marka pojawiła się niedawno w reklamach wprowadzających w błąd: Veggies, które zostały wymienione jako pierwsze na pierwszej etykiecie, zostały znalezione daleko w tyle na liście składników na odwrocie. Na szczęście naprawili ten problem z etykietowaniem. Jednak woda jest prawie zawsze drugim składnikiem, co może wyjaśniać, dlaczego torebki tej marki mają mniej cukru niż większość (czytaj: są rozcieńczone). Wciąż są one wytwarzane z szerszej gamy składników – takich jak fasola marynarska i amarant – niż większość innych marek, a prawie zawsze oferują kilka gramów błonnika i białka.

 • Super Smoothie, 6 USD za cztery w Jet: Mieszanki owoców i warzyw z fasolą i ziarnami, te woreczki mają 7 gramów cukru, 4 gramy błonnika i 2 gramy białka.
 • Mighty 4 mieszanki, 14 USD za 12 woreczków: Te torebki oferują składniki z czterech grup żywności. Mają 10 gramów cukru, 2 gramy błonnika i 5 gramów białka.
 • Mighty Veggie, 26 USD za 12 pouches: Każda saszetka zawiera pełną porcję warzyw, plus przecier owocowy i nasiona chia. Zawierają 10 gramów cukru, 2 gramy błonnika i 1 gram białka.
 • Mighty Colors, 11 USD za 6 woreczków: W mniejszych porcjach mieszanka owoców i warzyw, woreczki te mają również nasiona chia i ziarna takie jak owies, jęczmień lub amarant. Mają 5 do 7 gramów cukru, 2 do 3 gramów błonnika i 1 do 2 gramów białka.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

4. Idź i rozwijaj przez woreczki żywnościowe dla maluchów Similac, 15 USD za 12

Wykonane z owoców plus warzywa – jak marchew, szpinak, brokuły i dynia piżmowa – te woreczki mają również “mieszankę” DHL, Luteiny i witaminy E. “Odżywiają mózg i oko” Średnio 9 do 12 gramów cukru, 1 do 2 gramów błonnika i 0 do 1 g białka na worek.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

5. Organic Slammers, 13 USD za cztery

Opakowanie jest wyraźnie skierowane do dzieci w wieku szkolnym, ale te sakiewki – mieszanie owoców, warzyw i jogurtu – działałyby również dla małych dzieci. Mają 7 do 11 gramów cukru, 1 gram włókna i 2 gramy białka. Linia białka z dodaną serwatką zawiera od 12 do 13 gramów cukru i 7 gramów białka w 90-gramowym woreczku.

Zdobywcy drugiego miejsca

 1. Peter Rabbit Organics: 125 gramów to największa torebka, dzięki czemu idealnie nadaje się na duży apetyt. Dodatkowo, torebki są w mieszankach wyłącznie owocowych lub warzywnych i owocowych, które mają zazwyczaj więcej włókien. Cukier waha się od 10 do 22 gramów, a błonnik waha się od 2 do 4 gramów.
 2. Beech Nut On-the-Go: Spośród dziewięciu smaków “owocowych”, dwóch zakrada się w trochę warzyw (marchew i słodki ziemniak). Ale jeśli chcesz jeszcze więcej, idź z linii Veggies-on-the-Go, która ma dodatek cukinia, szpinak, squash lub buraki. Linia organiczna jest mieszanką obu. Wszystkie są w woreczkach 99-gramowych.
 3. NurturMe Power Blends: 99-gramowe sakiewki mieszają głównie owoce z niektórymi warzywami i trochę komosy ryżowej i amarantu. Są przeznaczone dla osób zjeżdżających na scenę 2 i wyżej. Mają one 9 do 14 gramów cukru, 1 do 2 gramów błonnika i 0 do 1 gram białka.
 4. Ziemia najlepsza: Większość purée z tej marki dla starszych dzieci (9 miesięcy i więcej) są mini posiłki, takie jak placek z kurczaka. Ale gruszka, marchewka, woreczek morelowy (120 gramów) ma 12 gramów cukru i 3 gramów błonnika. Koktajl z jogurtem owocowym – przeznaczony specjalnie dla małych dzieci – ma od 12 do 15 gramów cukru.
 5. Ella’s Kitchen: Te małe 85-gramowe torebki tylko z owocami mają 11 gramów cukru.
 6. Gerber Graduates Grabbers Wyciskane owoce i warzywa oraz Gerber Organic Third Foods: Obie linie z Gerber oferują 120-gramowe saszetki z 13 do 24 gramami cukru (tylko dla purée tylko bananowego).
 7. Go Go Squeeze: Chociaż są one przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, te torby na owoce i warzywa na bazie jabłek będą działać dla małych dzieci. 90-gramowa torebka zawiera od 11 do 12 gramów cukru.
 8. Wybór rodzica: Marka sklepów Walmart, te 99-gramowe torebki z owocami i jogurtami mają od 14 do 15 gramów cukru.