Ach, masło orzechowe. Nasza ulubiona przekąska na lunch i przekąski, ulubiony tort do selera i kanapki z galaretką. Kiedy byliśmy dziećmi, był to słoik Skippy albo nic więcej. Co teraz?

Dla zabawy, zróbmy dzisiaj porównanie w trzech kierunkach: warkocze z kremowym warkoczykiem Teddie w staroświeckim, gładkim masłem orzechowym werset z domowej receptury Altona Browna. Wszystkie koszty zostały pobrane ze sklepu Peapod Online, chyba że zaznaczono inaczej.

Peapod Online Sklep spożywczy
Domowe masło orzechowe od Alton Brown

ZESTAWIENIE KOSZTÓW

Skippy’s Creamy
RAZEM: 2,69 USD
PER 2-TBSP SERVING: 0,17 USD

Teddie Old Fashioned Gładkie masło orzechowe
RAZEM: 2,69 USD
PER 2-TBSP SERVING: 0,17 USD

domowe masło orzechowe
Sprawia, że ​​15 uncji lub 2 filiżanki

15 uncji łuskanych i skórki prażonych orzeszków ziemnych: 4,50 USD
1 łyżeczka soli koszernej: 0,01 USD
1 1/2 łyżeczki miodu: 0,08 USD
1 1/2 łyżki oleju arachidowego: 0,09 USD

RAZEM: 4,68 USD
PER 2-TBSP SERVING: 0,31 USD

Uwaga: Użyłem wszystkich ekologicznych składników do domowej wersji i było nieco ograniczone przez to, co było dostępne w Peapod. Jeśli masz dostęp do dużych pojemników lub orzeszków bez skorup, możesz nieco obniżyć koszty orzeszków ziemnych.

PODSUMOWANIE CZASU

Skippy’s Creamy: 0 minut
Teddie Old Fashioned Smooth Peanut Butter: 0 minut
Domowe masło orzechowe: Około 3 minuty (dodaj kolejne 45 minut, jeśli pieczemy i łuskamy własne orzeszki)

WYGODA

Największy niedogodność tutaj można znaleźć same orzeszki. Jeśli robię własne masło orzechowe, będę wybredny, jeśli chodzi o kupowanie orzeszków ziemnych dobrej jakości, rozsądnie świeżych i najlepiej organicznych. Najlepsze orzeszki ziemne prawdopodobnie nie będą trafiały do ​​lokalnego sklepu spożywczego o dużej nazwie, więc wystarczy trochę nóg, aby znaleźć w okolicy sąsiedztwo orzeszków ziemnych, które lubisz najbardziej. Whole Foods i lokalne spółdzielnie są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Alton Brown zaleca również znalezienie surowych orzeszków ziemnych w ich skorupie, co może być trudne do wyśledzenia w sposób ciągły. Zwykle decyduję się na orzeszki ziemne w łupinach, niesolone i surowe lub prażone.

Gdy znajdziesz dobre źródło orzeszków ziemnych, zrobienie własnego masła orzechowego jest tak proste, jak przelanie go przez kilka minut w misce procesora żywności. Przechowuje do dwóch miesięcy w lodówce, co wydaje się wystarczającym czasem na przepracowanie całej partii, nawet jeśli nie je się bardzo często masła orzechowego.

SMACZNOŚĆ I ZDROWIE

Ulubieniec z dzieciństwa może być, Skippy po prostu się nie kumuluje. Jest słodki (przynajmniej dla mojego podniebienia) i zawiera uwodornione oleje roślinne. Teddie i inne naturalne marki masła orzechowego zawierają tylko prażone orzeszki ziemne i sól. Są gęste, bogate i nie zostały zmutowane ich niezbędne orzeszki ziemne. Smakują, tak jak powinni, autentycznie z orzeszków ziemnych.

W porównaniu do siebie Teddie Peanut Butter czuje się jak krawat z domową. Fajnie, że możesz kontrolować ilość soli i słodzika, gdy robisz to sam, ale Teddie i jego krewni tworzą bardzo dobry produkt.

ZRÓB LUB KUP?

Domowe masło orzechowe nie jest wygraną tutaj, ale jest to świetna opcja w tylnej kieszeni. Jest to łatwe i trwa prawie tak długo, jak komercyjne masło orzechowe. Jestem przekonany, że na lokalnych rynkach można znaleźć bardziej opłacalne źródła orzeszków ziemnych.

WERDYKT: Pomiń Skippy. Albo kup sobie naturalne masło orzechowe, albo zrób własne.

Czy regularnie robisz własne masło orzechowe??

Związane z: Make or Buy: co mówisz?

(Zdj .: członek Peapod i Flickr justgrimes na licencji Creative Commons)