Kiedy myślisz o Miami, o czym myślisz? Miejsce, w którym można złapać jakieś promienie z mroźnym trunkiem w dłoni i kilometrami piaszczystych plaż u twoich stóp? Miejsce, w którym salsa tańczy i międzynarodowe smaki tworzą namacalną energię i skwierczą nocne życie? To jest Miami, które widzisz w filmach i słyszysz w piosenkach. To jest Miami, które wszyscy znają.

Ale Miami to o wiele więcej – zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Śmiało, miej tę zamrożoną piña coladę, ale nie poprzestawaj. Tam jest cały świat kuchni, od Łacińska fuzja, którą szef kuchni Eileen Andrade gotuje w West Kendall do koszernej babki, zrobionej w wolnej przestrzeni przemysłowej w Wynwood Arts District.

I nie można mówić o jedzeniu i Miami w tej samej rozmowie i nie myśleć o szefowej kuchni Michelle Bernstein. Laureatka nagrody Jamesa Bearda, autorka i rodowita Miami, zdobyła szerokie uznanie ze względu na jej proste, ale pełne smaku podejście i przez lata stała się powszechnie znaną marką..

Nadal zajmuje się kuchnią w swojej kawiarni “Crumb on Parchment” w Miami Design District, którą prowadzi z mężem i partnerem biznesowym, Davidem Martinezem, a także jest gospodarzem programu SoFlo Taste w programie Channel 10 i nagrodą Emmy. zwycięska seria Sprawdź, proszę! Południowa Floryda w PBS. Innymi słowy, jest ekspertem od kuchni z Południowej Florydy i oczywistym wyborem, aby dzielić się wszystkim, co kocha Miami.

(Źródło zdjęcia: Michael Pisarri)

Mój mąż i ja przeprowadziliśmy się do Upper East Side w Miami 12 lat temu, kiedy byliśmy gotowi, aby otworzyć naszą pierwszą restaurację własną. Domy w tej części Miami zdecydowanie mają bardziej nowoczesny klimat architektoniczny, a ulice pełne są współczesnych sprzedawców detalicznych i wspaniałych małych restauracji, ale wciąż jest to niezwykle wygodne: jesteśmy osiem minut od lotniska i sześć minut od Miami Plaża.

Znaleźliśmy idealną przestrzeń, która była niedroga i łatwa do odnowienia, a stała się Michys. I w tym samym tygodniu znaleźliśmy dom dla naszej restauracji, znaleźliśmy dom dla siebie, który dosłownie był pięć minut jazdy rowerem od Michys. Jest to mały dom z lat trzydziestych z przesuwanymi szklanymi drzwiami, kwitnącymi drzewami owocowymi i spokojem – coś, czego naprawdę nie można się doczekać, gdy jesteś w branży restauracyjnej! A co najlepsze, nasz syn, Zach, może jeździć po okolicy zbierając kwiaty do swojej kolekcji bez codziennego bicia.

Ale to tylko jeden mały zakątek.

(Źródło zdjęcia: Daniel Azoulay)

(Źródło zdjęcia: Daniel Azoulay)

Szybki przejazd przez tętniące życiem centrum pokazuje niezwykły projekt Freedom Tower, naszej Wyspy Ellis na południu. Zaledwie kilka przecznic dalej znajduje się nasze nowe Muzeum Sztuki Perez w Miami – jego krajobraz jest tak nowoczesny i zapierający dech w piersiach, że prawie nie musisz wchodzić do środka, aby zobaczyć dzieło sztuki, ponieważ to, co będziesz świadkiem na świeżym powietrzu, pozostawi cię zajętymi przez wiele godzin. . Nawet restauracja nad wodą Verde pod wiszącymi roślinami jest przeżyciem.

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

Dla mnie centrum miasta jest centrum słodkości naszego miasta – szczególnie Wynwood, zaledwie pięć minut na północny zachód. Kilka lat temu wielki późny Tony Goldman, którego uważałem za drogiego przyjaciela, stworzył The Wynwood Walls, park miejski wypełniony muraliami artystów z całego świata i miał foresight, aby rozwinąć wiele z tego obszaru.

Stała się przystanią dla miłośników sztuki, pieszych, międzynarodowych podróżników, a co najważniejsze rodzin – uwielbiamy brać naszego syna za lody, spacery i spojrzenie na jego ulubioną kwiatową ścianę. Zak the Baker otworzył swoje drzwi i zmienił sposób, w jaki całe miasto patrzyło i jadło chleb i bliskowschodnie jedzenie, jakie znaliśmy. A kiedy szef kuchni Brad Kilgore otworzył Altera, naprawdę otworzył nasze umysły na zupełnie nową kuchnię doświadczaną przez jego oczy i podniebienie.

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

Ale podczas gdy Wynwood jest niesamowity, proszę nie przegapić miejsca, które ma to, co uważam za najgorętszy klimat, dźwięki, kulturę i beat. My, mieszkańcy, nazywamy to La Sawesera, Calle Ocho lub Little Havana, a ty nie możesz pomóc tańczyć, uśmiechać się i gapić. Domino Park to centrum tego wszystkiego, gdzie znajdziesz miejscowych grających w domino i szachy, ale nie mów, nie pytaj, i nie przestawaj ich koncentracji – zaufaj mi!

Odkąd mogłem dosięgnąć kontuaru, jadłem na targu owoców i ryb w La Camaronera Seafood w Little Havana. Te smażone krewetki są najlepsze na świecie – zanurz je w sosie tatarskim i ich specjalnym sosie habanero o stary! I upewnij się, że próbujesz ich minuta kanapki – małe filety smażone na żółto smażone do absolutnej doskonałości między miękkimi bułeczkami kanapkowymi z cebulą, ketchupem i kto wie, co jeszcze, ale szczerze mówiąc nie dbasz o jedno ukąszenie.

Weź sok (lub dwa lub trzy) w El Palacio de los Jugos, a przy okazji, jeśli szukasz dobrego Lechonia asado (pieczona świnia), mają to wszystko i wszystkie najlepsze akcenty kubańskie, które możesz zjeść.

Mój mąż i ja spalamy kalorie i energię tańczącą w Hoy Como Ayer (pomyślmy o nostalgii, salsie, historycznym i kubańskim). Nigdy nie wiesz, kogo napotkasz, ani jaki niesamowity zespół może grać, od Spam Allstars po Albitę. Ball & Chain to kolejny ulubiony lub nasz. Będę szczery – raz tam dosłownie nie wychodzę z parkietu, dopóki nie pozostanie mi nic.

(Źródło zdjęcia: Iwan Baan)

(Źródło zdjęcia: Knauss Berry Farms)

Jako zajęty szef kuchni, żona i matka, naprawdę nie mam zbyt wiele czasu na odpoczynek, ale kiedy jest czas rodzinny, odkładamy okna w samochodzie i ruszamy na południe. Nic dziwnego, że uwielbiam być blisko farm i drzew owocowych i warzywnych i zbierać je w najsmaczniejszym sezonie. Kiedy uczciwa część kraju zamarza i pokrywa się śniegiem, rośnie nasz najlepszy produkt.

Jako dziecko mama i tata zabrali nas do Knaus Berry Farm, która nie zmieniła się zbytnio. Możesz wybrać truskawki z powrotem na słońcu lub po prostu wziąć do domu pół kwarty, popijać z najgrubszych, najsmaczniejszych koktajli mlecznych przyrządzanych z najsłodszymi jagodami i oczywiście czekać w kolejce na najsłynniejsze lepkie bułeczki we wszystkich Południowa Floryda. Warto poczekać, nawet w deszczu.

Następnie udajemy się do tropikalnego ogrodu botanicznego Fairchild z ponad 80 akrami tropikalnych roślin, sagowców, kwitnących drzew i niesamowitych eksponatów sztuki. Uwielbiam także zabierać przyjaciół i kucharzy do Fruit and Spice Park, który ma 500 odmian owoców, warzyw i przypraw; to oszałamiające.

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

(Źródło zdjęcia: Tara Donne)

Jak już można zauważyć, Miami ma naprawdę wiele do zaoferowania, a każda jego część ma swój język, kolor, żywiołowość i smak. Ale nadal jesteśmy znani z tego, i za co tu wszyscy przychodzą, to Miami Beach.

Odkąd skończyłem 8 lat, wybieram się do Athens Juice Bar, instytucji, którą znają tylko miejscowi, i nie ma nic lepszego do rozpoczęcia dnia na plaży. Ateny robią najlepsze sałatki owocowe z tym, co mogę opisać tylko jako ambrozję (nektar zrobiony ze wszystkich owoców, które codziennie sieją, jest różowy, słodki i niesamowicie pyszny). Nikt nie robi soku tak jak oni – weź pół galona, ​​wrzuć go do lodówki i udaj się na piasek.

Następnie zatrzymaj się w Joe’s Take Away (jak wszyscy miejscowi), wypełnij swoje kamienne kraby i smażonego kurczaka i przejdź do South Pointe Park. Są psy grające we frisbee z ich właścicielami; dzieciaki na rolkach; najmodniejsze deskorolki (i ciała jeżdżące na nich), widoki na port i statki; i wspaniały park dla dzieci z grami wodnymi, pagórkami do zjeżdżania i zjeżdżalniami, które zajmują je godzinami, leżąc na kocu, rozkoszując się promieniami słońca i delektując się piknikiem. Najdalszy punkt plaży jest naszym ulubionym miejscem do budowania zamków, długich spacerów i skakania po oceanie, by się ochłodzić.

(Image credit: Pascal Depuhl)

(Źródło zdjęcia: Jesse Bratter)

Ale trzymaj się – nie idź jeszcze do domu!

Udaj się do Centrum Nowego Świata, a nie uwierzysz własnym oczom. Frank Gehry zaprojektował coś tak niesamowitego, tak nowoczesnego, że naprawdę nie chcesz tego przegapić. Niezależnie od tego, czy kochasz symfonię, czy nie, musisz się zatrzymać. Wnętrze jest rzeczywiście piękne, ale prawdziwe przyciągnięcie jest zewnętrzne. Ma zapierający dech w piersiach park o powierzchni 2,5 akrów, a najlepsze jest to, że goście z zewnątrz mogą oglądać na żywo żywo wybrane wydarzenia z danego sezonu wyświetlane na elewacji budynku. I zgadnij co? Jest wolne!

To jest moje Miami, miasto, które zatrzymywało mnie tutaj przez te wszystkie lata, zachowując nie tylko mój mózg, ale i moją duszę; dbanie o bezpieczeństwo mojej rodziny i radość, a moje podniebienie jest zachwycone i inspirowane.

To już czwarta odsłona naszej nowej serii przewodników Bite-Sized Guide, Twojego przewodnika po dalekich i dalekich zakątkach dla kucharzy, którzy kochają jedzenie i love odkrywać świat. Widzieć cały przewodnik po Miami tutaj, w tym przepisy kulinarne, zwiedzanie Brickell i wizyty u lokalnych kucharzy, którzy guide ciebie do ich ulubionych. Szczęśliwe podróże!