(Image credit: Last Week Tonight, HBO)

Im więcej czyta się nauk o jedzeniu, tym bardziej powiedzenie “wszystko z umiarem” jest dla mnie prawdziwe. W zależności od tego, gdzie patrzysz, każda ilość jedzenia, wina lub kawy, o której myślisz, jest kluczem do zarażania i leczenia wszystkich postaci raka. To wszystko jest więcej niż trochę śmieszne, dlatego uwielbiałem oglądać, jak John Oliver rozprowadza tak wiele wirusowych “naukowych” badań na strzępy.

Placówki informacyjne zawsze szukają następnego, buczącego badania, więc nie dziwi fakt, że historie dotyczące żywności często pojawiają się w Internecie i telewizji. Ale prawda jest taka, że ​​dane często były przekręcane (przez jedną ze stron), aby wypełnić lukę lub zaspokoić określoną potrzebę. To nie znaczy, że nauka jest stworzona i że ci naukowcy są nieuczciwymi potworami – po prostu naciski przemysłu sprawiają, że prowadzenie wirusów jest bardziej seksownym celem niż dzielenie się prostą prawdą.

Naprawdę mam nadzieję, że badania naukowe nad naszą żywnością staną się co najmniej trochę mniej samowystarczalne w najbliższej przyszłości. Aby uzyskać więcej bomby prawdy o nauce o żywności, obejrzyj fragment Ostatni tydzień dzisiaj poniżej.

Powiem ci, żebyś podniósł kieliszek do Johna Olivera, by wyrazić wdzięczność za jego porywającą wiadomość, ale jury wciąż nie wie, jak zły (dobry?) Alkohol jest dla ciebie. Może zamiast tego daj mu kilka napadów lub okrągłą brawę – po prostu upewnij się, że najpierw naciągniesz, OK?

Czytaj więcej: Obejrzyj: John Oliver rozwiązuje problem nauk o żywności i jego oburzające roszczenia od Eatera